انواع نبشی و کاربرد آن

ورق گالوانیزه کاشان ۰.۹ میل ۱۲۵۰ رول

گونه های نبشی و کاربرد آن چیست؟ نبشی چه است ؟ گونه های نبشی کدامند؟ برای آشنایی با انواع نبشی و کاربرد آن ادامه این مطلب را بخوانید.

 

نبشی چه چیزی است : پروفیلی که تراز مدت آن دو ضلع عمود بر نیز باشد نبشی اسم دارااست که در بنا های گوناگون به کارگیری می شود . این مدت یکی مهم‌ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به حالت مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی , ساختمانی و صنعتی به کار گیری میگردد . علاوه بر این می توان از به صورت ترکیبی و با استعمال از وسایل و بنا های دیگر استفاده کرد .

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

گونه های نبشی

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

برای اطلاع از  انواع نبشی و کاربرد آن به سایت های معتبر آهن آلات سر بزنید.

نبشی ها از نظر دسته ساخت به دو مدل تقسیم میشوند :

1- نبشی پرسی
2- نبشی فابریک

نبشی ها از نگاه دسته ظاهری به دونوع تقسیم میشوند :

1-  نبشی بال و پر هم اندازه
2- نبشی پر و بال نامساوی

 

قیمت ورق سیاه آهن

نبشی پرسی چه میباشد :

این گونه نبشی را از یک ورق با ارتفاع ۶ متر که از میانه پهنا ورق خم شده‌است میسازند وبه آن صورت می دهند این به‌این مفهوم است که ماهیت اول این گونه نبشی از ورق فولادی است .

وجود شگفت انگیزعنصر یون در فلزات

نبشی فابریک و نبشی پرسی

انواع نبشی و کاربرد آن به موارد مختلفی بستگی دارد. نبشی ها از دید مدل ایجاد هم به دو مدل پرسی و فابریک مدل بندی میگردند . نبشی پرسی اصولا از یک ورق فولادی به ارتفاع 6 متر ساخته شده شده‌است که بوسیله دستگاه های نورد سرد از پهنا خم شده و به صورت دلخواه در می‌آورند . ضخامت و سایز نبشی پرسی بوسیله دستگاه رول فرمینگ تهیه می شود . البته نبشی های فابریک در سوله و به وسیله قالب اختصاصی از ابتدا به طریق نبشی در سایزها و ضخامت های متعدد ساخت می گردند . نبشی فابریک از کیفیت و در فیض بها بالاتری نسبت به نبشی های پرسی شامل است .

نبشی اسپیرال

6 دلیل که فولاد یکی از پرمصرف ترین فلزات امروزی است

شایسته ترین دسته نبشی جان دار در بازار نبشی اسپیرال است که یک نبشی سبک با بال و پر های هم اندازه است که از سایز 20*20*2 تا 50*50*5 ساخت می گردند و به نبشی بال و پر متساوی گرم نورد چشم دارای شهرت است . نبشی اسپیرال از مرغوب ترین مدل شمش با عیار بالا و شایسته ترین ادغام شیمیایی درست شده و ظریف ترین سایز بعد ها را دارا است . انعطاف پذیری آن‌ها هم مضاعف بوده و در عملیات سوراخکاری و . . . زخم نمی بیند

نبشی گالوانیزه

نوعی نبشی به اسم نبشی گالوانیزه هم در بازار وجود دارد که روی آن با یک لایه از فلز روی پوشانده شده‌است و به همین بهانه خواص ضد زنگ داراست . نبشی گالوانیزه در موردها یگانه که غالبا جنبه تزئیناتی دارااست , به کار گیری می شود. برای فهمیدن انواع نبشی و کاربرد آن شناخت انواع ورق آهنی و فولادی هم می تواند مفید باشد.

تفاوت تیر و میله چیست؟

نبشی فابریک چه می‌باشد :

این جور نبشی ازهمان اولِ روند ساخت به صورت نبشی از خط ساخت بیرون می‌گردد .
از دید صورت ظاهری هم نبشی ها را طبقه بندی می نمایند که مبتنی بر این مدل بندی نبشی های را به دو گونه نبشی پر و بال معادل و نبشی پر و بال نامساوی تقسیم می نمایند که از ظاهرشان می توان متوجه تفاوت در میان آنان شد .

6 دلیل که فولاد یکی از پرمصرف ترین فلزات امروزی است

کاربرد نبشی

نبشی یک کدام از مهم‌ترین مقاطعی است که درساختمان سازی و صنعت نبشی به کار گیری می شود نبشی کاربردهای متنوعی داراست که از جمله این کاربردها می شود به کاربرد در عضو بادبندی , ساخت خرپا , بنا های LSF دکل های انتقال نیرو وانواع فریم های فلزی به فعالیت رفته در خودرو آلات و امکانات صنعتی اشاره کرد . 

تفاوت تیر و میله چیست؟

درین مقاله به بررسی طریق اتصال نبشی به عضو اتصال پرداخته شده‌است با دقت به طرح ارایه شده بوسیله مهندسین نبشی ها را بصورت شاخه و خرد شده ( نبشی لقمه ) بکار می‌برند .

به روزرسانی قیمت ورق A283

نتیجه

معمولا از نبشی های با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت متصل نمودن های پل ها به ستون ها , تیر آهن ها به بیم های باربر , ستون ها به صفحه های درفونداسیون در ساختمان سازی و در صنعت استعمال می نمایند افزون بر مورد ها فوق در ساخت ستون و همچنین خرپا استعمال می شود. حالا می توانید در مورد انواع نبشی و کاربرد آن به راحتی صحبت کنید.

دلایل عالی بودن فولاد برای فضاهای اداری