تیرهای زمینی در ساخت و ساز

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

تیرها عناصر ساختاری هستند که بارهای تحمیل شده در طول آنها را به نقاط انتهایی خود منتقل می کنند ، جایی که بارها به دیوارها ، ستون ها ، پایه ها و غیره منتقل می شوند. تیرهای زمینی در ساخت و ساز

ورق گالوانیزه سمنان ۰.۳۵ میل ۱۰۰۰رول

 

تیرهای زمینی تیرهایی هستند که به منظور جابجایی بین پایه های بالشتک ، شمع ها و غیره طراحی شده اند ، به عنوان جایگزینی برای پایه های سنتی.

 

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

تیرهای زمینی معمولاً از بتن ساخته می شوند و برای ساختمانهای کم ارتفاع معمولاً درجا ساخته می شوند ، با این حال ، زیرا این روش می تواند نسبتاً زمان بر باشد ، استفاده از تیرهای زمینی بتنی پیش ساخته افزایش یافته است.

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

مزایای استفاده از تیرهای زمین این است که نصب آنها سریعتر از پایه های معمولی است و اجازه می دهد تا بر عدم اطمینان در مورد شرایط زمین غلبه شود. آنها همچنین سطح تحمل بسیار دقیقی را ایجاد می کنند و میزان ترازبندی را که قبل از شروع ساخت روبن مورد نیاز است کاهش می دهند.

فلزات مایع

تیرهای زمینی ممکن است برای حمایت از کارهای آجری ، بلوک کاری و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند ، اما ممکن است در لبه های صفحات کف بتونی درجا ، که در آن ها دیافراگم دائمی ایجاد می شود ، استفاده شود. آنها دارای مقطع مربع یا مستطیل هستند و می توانند به گونه ای طراحی شوند که دارای بریدگی ها ، جزئیات انتهایی و صورت های شیب دار باشند. تیرهای زمینی در ساخت و ساز

 کاربرد فولاد و ویژگی هر یک در ساخت و ساز

 

تیرهای زمینی پیش ساخته در یک کارخانه خارج از محل به طول مورد نیاز ریخته می شوند و سپس در محل قرار می گیرند و به طور معمول بین بالای شمع ها قرار می گیرند. از “بخیه های” بتونی درجا برای اتصال و پیچ و مهره تیرها به یکدیگر و شمع ها استفاده می شود. تیرهای ثانویه همچنین می توانند به سیستم تیرهای زمینی متصل شده و تیرچه ای ایجاد کنند و طبقه همکف را مسدود کنند. تیرچه فولاد نورد (RSJ)

ورق آجدار چیست و چه کاربردی دارد

 

تیرچه فولادی نورد شده (RSJ) نوع متداول تیرچه ای است که برای کار فولاد سازه ای استفاده می شود. همچنین به عنوان ‘I-beam’ شناخته می شود.

به روزرسانی قیمت ورق A283

RSJ یک پرتو با مقطع عرضی “I” یا “H” است که در اندازه های استاندارد مختلف وجود دارد. این یک فرم بسیار کارآمد برای حمل بارهای خمشی و برشی در صفحه وب (عنصر عمودی) است. تیرهای زمینی در ساخت و ساز

انواع نبشی و کاربرد آن

سنجش ضخامت و قدرت فلزات

RSJ معمولاً از فولاد ملایم ساخته می شود اما می تواند از آلومینیوم یا مواد دیگر نیز تشکیل شود. آنها با نورد گرم ، نورد سرد یا با اکستروژن تشکیل می شوند.

روش های وصله میلگرد