آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن

آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن

مشخصات و کاربرد صفحه فولادی ST52 باید با فولادهای آلیاژی کم کربن آشنا باشید. این فولاد با کاهش مصرف فولاد در پروژه های عمرانی نقش مهمی در کاهش هزینه ها دارد. ورق ST52 برای ترکیب شگفت انگیز و انعطاف پذیری آن از استحکام و مکان استفاده می کند. آشنایی با روش های وصله میلگرد وکاربرد آن  اگر در زمینه کاری خود به این فولادها احتیاج دارید یا می خواهید از مشخصات این نوع سخنرانی ها مطلع شوید ، توصیه می کنم این مقاله را بخوانید.

معرفی اولیه ورق ST52

یکی از مهمترین ویژگی های مورد انتظار در ساخت و ساز ، انعطاف پذیری بالا است. ورق ST52 به دلیل داشتن عناصر سیلیکون و منگنز ، نسبت به ورقهای ST37 و ST44 از قابلیت ارتجاعی و استحکام بالایی برخوردار است.

تفاوت تیر و میله چیست؟

ویژگی دیگر این فولاد از خاصیت جوش آن است. گرمای زیاد که در حین کار با جوش رخ می دهد ، مقاومت بیشتر فولادها را کاهش می دهد. با این حال ، انواع نبشی و کاربرد آن حتی پس از جوشکاری یا شکل گیری ، هنوز هم مقاومت قابل قبولی دارد.

ورق گالوانیزه چین ۶ میل ۱۰۰۰ رول

مشخصات عمومی فولاد ST52

صفحه فولادی ST52 موجود در کشور از استاندارد آلمانی DIN17OO6 پیروی می کند. البته امروز این استاندارد از بین می رود و جایگزین DIN EN100271 شده است. آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن با این وجود ، استفاده از این نام (البته مانند ST52 یا ST44) هنوز در ایران مرسوم است!

ST52 همچنین در بازار با عنوان “ورق سیاه” و “فولاد منگنز کم کربن” شناخته می شود. طبق استاندارد ، عدد پس از ST حداکثر مقاومت کششی فولاد را نشان می دهد. بنابراین تنش عملکرد ST52 3600 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و تنش نهایی 5200 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

فولاد ST52 معمولاً در درجه 3N موجود است. یعنی ST52-3N نامیده می شود. اعداد 1 تا 3 بعد از نام فولاد کیفیت و کارایی آن را نشان می دهد. آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن کلاس 1 یک نرم افزار معمولی است که معمولاً پس از نام فولاد نوشته نمی شود. درجه 2 برای کارهای حساس استفاده می شود ، درجه 3 برای فولاد با خلوص بالا و خاصیت جوشکاری مناسب استفاده می شود. حرف N مخفف عادی سازی فولاد است.

عناصر آلیاژی

خانه های ساخته شده از فولاد

ورق ST52 بسته به کاربرد می تواند با افزودن عناصر مختلف آلیاژی تولید شود. شکل زیر عناصر آلیاژی اصلی این فولاد را نشان می دهد.

ورق ST52 یکی از ورق های ساختاری و زیرساختی است زیرا کاربردهای گسترده ای در صنایع بزرگ و فوقانی دارد. ورق ST52 نوعی ورق سیاه است که با افزودن عناصر سیلیکون و منگنز نسبت به سایر ورق های آلیاژی مقاوم تر است. این ورق ها کشیده و دارای وزن هستند. آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن خاصیت انعطاف پذیری آن به دلیل وجود عنصر منگنز است. همچنین حاوی 0.2٪ کربن ، 0.55٪ سیلیکون و 1.6٪ منگنز است. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ورق st52 مراجعه کنید. در زیر لیستی از st52 وجود دارد.

از خصوصیات آن می توان به مقاومت این نوع ورق آلیاژی در برابر پیچ خوردگی و خم شدن اشاره کرد. همچنین ویژگی دیگر این صندلی قابلیت ارتجاعی و تحمل وزن آن است. ورق st52 نیز به عنوان ورق پایه صنعتی نامیده می شود زیرا در صنایع مادر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

میلگرد و انواع آن

ورق st52 اعمال شد

به طور گسترده ای به عنوان ورق ساختاری با استفاده از ورق st52 در صنایع بزرگ و فوقانی شناخته می شود. برخی از برنامه ها عبارتند از:

تفاوت فولاد نورد گرم و فولاد نورد سرد 

دفع اکسیداسیون و نمک زدایی این محصول و تأثیر آن بر خواص

قیمت ورق سیاه آهن

اصولاً مقدار زیادی اکسیژن در فولاد وجود دارد. اگر در فولاد اکسیژن وجود داشته باشد ، شکننده است زیرا می شکند. عملیات اکسیداسیون برای کاهش اکسیژن در فولاد استفاده می شود. پس از دفع اکسیژن ، فولاد از نظر اکسیژن موجود به سه دسته کلی طبقه بندی می شود: فولاد آلیاژی ، فولاد نیمه آلیاژ و فولاد ضد زنگ.

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

آنها به میزان قابل توجهی اکسیژن فولاد کاملاً آرام را کاهش دادند. اکسیژن موجود در فولاد نیمه آلیاژی متوسط ​​است (یعنی مقدار اکسیژن موجود در فولاد به یک سطح متوسط ​​کاهش می یابد). آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن فولاد آشفته از اکسیژن بالایی برخوردار است (یعنی کیفیت فولاد از نظر میزان اکسیژن متوسط ​​است). وجود گوگرد مانند اکسیژن بر شکنندگی و شکنندگی فولاد می افزاید. بنابراین ، عملیات مختلف نمک زدایی از جمله اضافه کردن کاربید کلسیم یا سیلیکون کلسیم به آهن مذاب یا فولاد انجام می شود.

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

از ورق ST52 در صنایع مختلف استفاده می شود. از این ورق ها برای ساخت ریل ، جرثقیل ، پل ، شاسی سنگین ، دیواره های قطعات صنعتی و عناصر مشابه استفاده می شود. آشنایی با ورق st52 وکاربرد آن فولاد آلیاژی نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه و کارایی سازه دارد ، زیرا همچنین یک پروژه برای کاهش سطح مقطع سازه و کاهش مصرف فولاد است: ورق ST52 پس از کار

قیمت میلگرد آجدار در مشهد