قیمت نبشی

این پروفیل با ظاهر منحصربه‌فردی که دارد را می‌توان به‌راحتی از سایر مصالح ساختمانی تشخیص داد. شکل ظاهر آن به این صورت است که دارای یک سطح مقطع با دو ضلع عمود بر یکدیگر است که می‌توان با توجه به کاربردهایی که دارد شکل ظاهری آن دارای تفاوت‌های جزئی باشد. نبشی‌ها از سری محصولاتی هستند که انواع مختلفی دارند و در پروژه‌های مختلفی استفاده می‌شوند. اگر قصد خرید این محصول را دارید به شما پیشنهاد می‌دهیم قبل از خرید با ما همراه شوید تا بیشتر با این محصول آشنا شوید.

انواع نبشی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

همان‌طور که گفتیم این محصول مانند برخی دیگر از مصالح ساختمانی دارای انواع مختلفی است که افراد می‌توانند به‌راحتی با توجه به نیاز خود بهترین آن‌ها را انتخاب نمایند و در زیر به انواع مختلف این محصول اشاره‌کرده‌ایم:

قیمت نبشی

دسته بندی بر اساس نحوه تولید

 اولین نوع دسته‌بندی این محصول با توجه به نوع تولید آن‌ها است.  به‌صورت کلی این پروفیل‌ها به دو صورت پرسی و فابریک تولید می‌شوند. در نوع پرسی معمولاً از پروفیلی با طول 6 متر استفاده می‌شود و بعد آن را از وسط خم می‌دهند  و باعث می‌شود که پروفیل به شکل دلخواه درآید. بهتر است بدانید در این محصول از ورق‌های فولادی استفاده می‌شود.  در نوع بعدی محصول که به‌صورت فابریکی تولید می‌شود به این صورت که از همان ابتدای تولید سعی می‌کند که محصول به شکل دلخواه  درآید. لازم به ذکر است که نمی‌توان به‌صورت کلی کیفیت این دو محصول را مقایسه کرد و معمولاً انتخاب بین این دو محصول بیشتر به سلیقه مشتری بستگی دارد.

دسته بندی بر اساس شکل ظاهری

 نوع دستی بندی دیگر این محصول بر اساس شکل ظاهری است به این صورت که معمولاً به دو صورت دو بال مساوی و یا دو بال نامساوی تولید می‌شود. جالب است بدانید حتی افراد مبتدی می‌توانند خیلی راحت این تفاوت‌ها را متوجه شوند. همان‌طور که از نام دسته‌بندی‌های این محصول مشخص است برخی از آن‌ها از بال‌های یکسان هستند که در ابعاد مختلف تولید می‌شوند.

 در توضیحات مهندسی این محصول به‌جای واژه آن از حرف  L استفاده می‌شود به‌عنوان‌مثال برای دو بال مساوی به‌اختصار از L200  که نشان‌دهنده محصولی با دو بال 200 میلی‌متر است و در دو بال نامساوی از  L200 ,400  استفاده می‌شود که این نیز نشان‌دهنده محصولی با دو بال 200 و 400 میلی‌متری است. لازم به ذکر است یک نمونه از دسته‌بندی‌های این محصول بر اساس شکل ظاهری وجود دارد که برای قسمت‌های خاص استفاده می‌شود نام این مدل اسپیرال است. اسپیرال ها در سایزها خاص  ازجمله سایز 20*20*20 و 50*50*50 تولید می‌شود که مناسب فضاهای خاص است. البته نام دیگر این محصول گرم نورد دیده‌ی بال مساوی است.

کاربردهای نبشی

بهتر است بدانید کشور عزیزمان یکی از تولیدکنندگان این محصول است که به‌صورت حرفه‌ای این محصول را تولید می‌کند البته در بازار می‌توان محصولاتی از کشورهای روسیه و اوکراین نیز یافت که تفاوتی ازنظر کیفیت با نمونه‌های داخلی ندارد. همچنین در مورد این محصول چه تولید داخلی و چه خارجی می توانید به راحتی مدل مورد نظر را انتخاب نمایید. این نوع از محصول بیشتر در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شود اما کاربرد آن‌ها تنها محدود به ساختمان‌سازی نمی‌شود و رد موارد دیر نیز استفاده می‌شود. در زیر به کاربرد‌های دیگر این محصول اشاره‌کرده‌ایم:

لازم به ذکر است که این نوع از پروفیل‌ها را می‌توان با توجه به شکل ظاهری که دارد به‌صورت شاخه‌ای و خردشده استفاده کرد. از مدل‌های خردشده یا لقمه‌ای بیشتر در آسانسورها استفاده می‌شود. بهتر است بدانید دامنه کاربرد محصول به‌صورت شاخه‌ای بسیار گسترده است. به‌عنوان‌مثال از مدل‌هایی که دارای سایز 50 تا 150 هستند می‌توان برای قسمت‌های مختلف مانند موارد زیر استفاده کرد

نبشی‌ها و اتصالات

یکی از دلایل اصلی تولید این محصول استفاده آن‌ها در اتصالات است. معمولاً در اکثر سازه‌ها برای بیشتر اتصالات از این محصول استفاده می‌شود زیرا باعث می‌شود سازه را تا حد زیادی مستحکم کند. بیشتر مهندسین با شناسایی قسمت‌هایی که نیاز به تقویت دارد از این محصول استفاده می‌شود تا بتوانند ایمنی سازه را تا حد زیادی افزایش دهند. جالب است بدانید با توجه به مزیت‌های متعددی که این محصول دارد هزینه کاملاً ناچیز و معقولانه‌ای دارد. لازم به ذکر است برای استفاده از اتصالات ایمن با این محصول باید به‌صورت اصولی استفاده کرد به این صورت که اگر قرار است از سازه با بال یکسان استفاده شود از زاویه 54 درجه استفاده شود تا مرکز ثقل و ورق‌ها در یک راستا قرار بگیرند.

قیمت نبشی

نحوه نبشی کشی

یکی از اقدامات اصلی که در ایمنی سازه‌ها و ساختمان‌ها بسیار تأثیرگذار است استفاده از نبشی کشی اصولی و دقیق است. گاهی افراد به‌ اشتباه تصور می‌کنند نماهایی که به ‌اصطلاح بدون دیوارهای نما هستند ایمنی کافی ندارند اما این باور کاملاً اشتباه است زیرا افراد می‌توانند خیلی راحت  با استفاده از نبشی کشی اصولی و دقیق یک ساختمان زیبا و بدون دیوارهای مزاحم در نما داشته باشند. بیشترین اشکالاتی که در ساختمان‌های ناامن رخ می‌دهد این است که مهندسین و معماران ساختمان از این مرحله بدون توجه گذشته‌اند.

با توجه به مشخصات کلی که این محصولات دارد باید در هر گوشه‌ای از ساختمان از مدل مرتبط با آن استفاده شود به‌عنوان‌مثال بهترین انتخاب برای سازه‌های آسانسور استفاده از مدل لقمه‌ای این محصول است. لازم به ذکر است در زمان مشخص کردن مشخصات این محصول طول بال و ضخامت بال‌ها تعیین می‌شود. به ‌عنوان ‌مثال در مدل اسپیرال با مشخصه L40*40*40 طول و ضخامت بال‌ها 40 است.  اگر به دنبال محاسبه وزن نبشی هستید باید بگوییم می‌توانید با استفاده از فرمول زیر آن را  محاسبه نمایید( تمامی پارامترهای زیر برحسب متر هستند):

اندازه بال * طول بال * ضخامت بال * ۷۸۵۰ * ۲ =وزن محصول