بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

 انواع سوپاپ

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

یک سوپاپ کنترل برای محافظت از تجهیزات مانند پمپ ها و کمپرسورها از برگشت احتمالی جریان برگشتی جلوگیری می کند. شیرهای برگشتی جریان سیال را فقط در یک جهت مجاز می دانند و جریان معکوس را مسدود می کنند.

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602  این نوع سوپاپ ها با بدنه های ریخته گری و جعلی (BS 1868 ، API 6D ، API 602) و در چندین طرح به صورت طرح های تاب ، توپ ، بالابر ، ایست و پیستون موجود است.

ورق گالوانیزه کاشان ۰.۵۵ میل ۱۰۰۰ رول

 

تعریف شیر را بررسی کنید

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

به طور خلاصه گفته می شود ، سوپاپ چک وسیله ای محافظتی است که از جریان مایع در جهت ناخواسته درون سیستم لوله کشی یا خط لوله جلوگیری می کند (زیرا جریان برگشتی ممکن است به تجهیزات بالادست آسیب برساند).

قیمت ورق سیاه آهن

سوپاپ چک چگونه کار می کند؟

 

سوپاپ اجازه می دهد تا سیال فقط در جهت مورد نظر جریان یابد (در صورت فشار کافی) ، و هر جریان در جهت مخالف را مسدود می کند. همچنین ، با افت فشار ، شیر به طور خودکار بسته می شود. بنابراین بسیار مهم است که شیر با جهت گیری مناسب نصب شود! بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

تیرهای فولادی ضد زنگ برای مرکز فضایی

توجه داشته باشید که این نوع شیرها بدون نیروهای خارجی یا تحریک ، دامنه خود را به پایان می رسانند. این یک اختلاف کلیدی در برابر شیرهای گیت یا گلوب است که برای کار به نیروی خارجی (سطح ، چرخ ، دنده یا محرک) نیاز دارد.

مزایا و معایب سیستم ورق بام فلزی

سوپاپ چک تاب

مشخصات کلیدی که این نوع شیرها را پوشش می دهد عبارتند از:

 

BS 1868: نوع استاندارد ، در کربن و فولاد آلیاژی

API 6D: برای خطوط لوله

API 602 / BS 5351: فولاد جعلی (تاب ، توپ ، پیستون)

API 603: نوع توقف فولاد ضد زنگ

ASME B16.34 (درجه فشار و دما)

ASME B16.5 / ASME B16.47 (اتصالات انتهایی فلنجی)

ASME B16.25 (اتصالات جوش لب به لب).

شیرآلات استیل ریخته گری با انتهای جوشکاری فلنج و ته قنداق در دسترس هستند.

دریچه های جعلی ، اندازه کوچک ، با اتصالات جوش داده شده و سوکت در دسترس هستند. بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602  این شیرها با نماد زیر در نمودارهای P&ID لوله کشی نشان داده می شوند: نماد شیر چک در نمودار P&ID

تیر آهن 14 و محبوبیت در بازار

انواع شیر را بررسی کنید

سوپاپ های چک در انواع مختلفی موجود هستند که عملکردی را که در بالا با طرح های مختلف دیسک (توپی ، کفپوش ، پیستون و غیره) شرح داده شده است ، به انجام می رسانند. بیایید نگاهی دقیق به هر نوع بیندازیم.

سوپاپ های Swing ، Ball ، Lift ، Piston

شناخت انواع لوله و قیمت آن در بازار

سوپاپ چک سوئیچ

این نوع ساده ترین طراحی را دارد و از طریق یک دیسک فلزی (“Clapet”) متصل به لولا در بالا کار می کند. با عبور مایع از دریچه تاب ، شیر باز است. وقتی جریان معکوس رخ می دهد ، تغییرات حرکت و همچنین گرانش به پایین آمدن دیسک کمک می کند ، سوپاپ را می بندد و از برگشت جریان جلوگیری می کند.

 

دریچه های چرخشی برای اطفا حریق و جلوگیری از سیل در سیستم های فاضلاب استفاده می شود. آنها همچنین برای کار با موادی مانند گاز ، مایعات و سایر انواع رسانه ها طراحی شده اند. بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

استعلام قیمت ورق A516

 

نوع چک نوسان

 

توقف بررسی کنید

بررسی توقف می تواند جریان مایعات را شروع ، متوقف و تنظیم کند در حالی که از برگشت خطرناک خطرناک که ممکن است به سایر تجهیزات مانند پمپ ها و کمپرسورها آسیب برساند ، جلوگیری می کند. بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

 

 

وقتی فشار در سیستم زیر یک مقدار مشخص باشد ، این شیر به طور خودکار بسته می شود تا جریان معکوس را مسدود کند. به طور کلی ، این نوع شیرها دارای یک کنترل اضافه بار خارجی برای بستن مسیر عبور مایع به صورت دستی (مانند شیر گیت) هستند.

 

شیرهای توقف در نیروگاه ها ، سیستم های دیگ بخار ، و تصفیه روغن و گاز ، پردازش هیدروکربن و خدمات ایمنی فشار بالا بسیار رایج است.

 

تجزیه و تحلیل عامل k در خمش ورق

 

طراحی توقف چک

 

 

 

دریچه بررسی توپ

یک سوپاپ چک توپی دارای یک توپ کروی است که در داخل بدن قرار گرفته است و عبور مایع را فقط در جهت مورد نظر باز و بسته می کند. بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

 

 

توپ هنگام عبور مایع از خط لوله در مسیر مورد نظر آزادانه می چرخد. اگر خط لوله در معرض کاهش فشار یا جریان معکوس قرار گیرد ، توپ درون شیر به سمت صندلی حرکت کرده و محل عبور را آب بندی می کند. این طرح متناسب با مایعات چسبناک است.

 

 

 

شیر چک توپی

 

 

 

سوپاپ های توپی از خانواده “سوپاپ های بالابر” هستند و دارای طراحی صندلی مشابه شیرهای کره زمین هستند.

 

نوع طراحی توپ ، نوع اصطلاحاً پیستونی است. این نوع شیر برای سرویس های فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد که مایع می تواند به صورت ناگهانی و با نیروی خوب تغییر جهت دهد (این امر به دلیل هدایت دقیق دیسک و کاملاً مناسب نشستن آن است).

 

شیرهای توپی و پیستونی را می توان هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی نصب کرد.

 

صفحه دوتایی

دریچه های بررسی صفحه دوتایی ، تحت پوشش مشخصات API 594 ، اغلب برای محافظت از پمپ ها ، کمپرسورها و سایر تجهیزات مکانیکی استفاده می شوند.

 

شیر چک دو صفحه ای

 

مهر و موم فشار

این نوع از پوشش طراحی ویژه ای برخوردار است که قادر به تحمل فشارهای زیاد است.

شیر کنترل فشار آب

 

نوع پمپ SUMP

در هر زمان که پمپ مخزن جدید کار می کند ، باید یک شیر چک جدید نصب شود. این امر به این دلیل است که ممکن است شیرهای محافظ قدیمی در اثر عملیات باز / بسته قبلی یا در اثر خوردگی آسیب دیده باشند و خطرات آسیب رساندن به پمپ مخزن جدید از هزینه یک شیر چک جدید بیشتر است! بررسی سوپاپ BS 1868 ، API 6D ، API 602

 

 

دریچه پمپ مخزن هنگامی که دستگاه توسط اپراتور یا سیستم کنترل خودکار خاموش می شود از برگشت جریان به داخل پمپ مخزن جلوگیری می کند. بدون سوپاپ چک ، ممکن است مایعات به داخل پمپ مخزن برگردد و آن را وادار کند تا چندین بار همان مایعات را حرکت دهد و باعث سوختن آن زودرس شود.

 

بنابراین ، برای افزایش عمر