کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان

کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان

میله های تقویت شده فولادی برای کمک به بتن در مقاومت در برابر نیروهای تنش استفاده می شود. کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان بتن از نظر طبیعت به اندازه کافی برای نیروهای فشرده سازی قوی است ، اما نیروهای تنشی می توانند آن را ترک کنند.

میلگردهای تغییر شکل یافته از فولاد تقویت شده از سال 1968 یک استاندارد استاندارد بوده است ، اما از میلگردهای ساده نیز در مواقعی استفاده می شود که از فولاد تقویت کننده انتظار می رود. این به طور معمول در هنگام نصب آنها در پیاده روهای بزرگراه ها و پل های قطعه ای انجام می شود.

ورق گالوانیزه کاشان ۰.۳ میل ۱۲۵۰ رول

الگوی تغییر شکل یافته روی میلگرد کمک می کند تا بتن به سطح فولاد تقویت شده بچسبد. کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان الگوی روی یک نوار تغییر شکل مشخص نشده است ، اما فاصله و ارتفاع “برجستگی” تنظیم می شود.

میلگرد: مشخصات تقویت کننده فولاد

میله های تقویت شده با استفاده از مواد فلزی مختلف نورد گرم هستند. بیشتر میلگردها از تخته های جدید فولادی می چرخند ، اما سایر آنها از آوارهای فولادی یا ریل های ریلی عبور می کنند. میلگردها باید دارای نوعی شناسایی باشند که می تواند برای شناسایی آسیاب تولید شده از نوار فولادی تقویت کننده استفاده شود.

انجمن آزمایش و مواد آمریكا (ASTM) حكم شناسایی استانداردی را ایجاد كرده است كه همه نوارها باید مطابق آن باشند:

شماره باید اندازه نوار را مشخص کند.

کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان نوع نماد فولاد باید ذکر شود. به عنوان مثال ، “N” به معنای این است که نوار از یک بیل جدید نورد شده است ، “W” مخفف فولاد قابل جوشکاری است و “A” از فولاد محور نورد استفاده می کند.

شناسایی درجه میلگرد باید ذکر شود: این یا 60 یا 75 یا متریک 420 یا 520 است. درجه نشانگر قدرت عملکرد میلگرد است.

دستورالعمل AESS – ابزاری مهم

نمادی که کارخانه سازنده نوار را نورد کند مشخص می شود: این معمولاً یک حرف واحد یا یک نماد ساده است.

میله های فولادی تقویت شده با مقاومت کمتر تنها سه علامت دارد که آسیاب تولید کننده میله ، اندازه میلگرد و نوع فولاد مورد استفاده را مشخص می کند. فولاد تقویت شده با استحکام بالا از یک سیستم خط مداوم برای نشان دادن درجه فولاد استفاده می کند. اگر میلگرد شامل دو خط باشد ، نشان می دهد که میلگرد به میله 75000 psi چرخانده شده است. هنگامی که یک خط وجود دارد ، نوار 60،000 psi را نشان می دهد.

انواع میلگرد

میلگردهای فولادی کربن: این رایج ترین نوع میلگرد است و گاهی اوقات به آن “نوار سیاه” گفته می شود. این بسیار متنوع است اما نسبت به انواع دیگر راحت تر می خورد و باعث می شود در مناطقی که در معرض رطوبت زیاد قرار دارند یا در سازه هایی که غالباً در معرض آب هستند ، نامناسب باشد. کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان با این وجود بسیاری از میلگردهای فولادی کربن بهترین گزینه در سایر ساخت و سازها محسوب می شوند.

به روزرسانی قیمت ورق A283

پارچه سیم جوش داده شده: پارچه سیم جوش داده شده (WWF) از سری سیم های فلزی ساخته شده در زاویه های درست و جوشکاری شده الکتریکی در همه گذرگاه های سیم فولادی ساخته شده است. این می تواند در صفحات اسلب روی زمین که در آن زمین به خوبی فشرده شده است ، استفاده شود. از سنگین تر پارچه جوش خورده می توان در دیوارها و صفحات سازه ای ساختاری استفاده کرد. این معمولاً در آسفالت جاده ، بسترهای جعبه ، سازه های زهکشی و کانالهای بتونی کوچک استفاده می شود.

میله های تقویت کننده ورق فلزی: تقویت فلز ورق st52 معمولاً در صفحات کف ، پله ها و ساخت سقف استفاده می شود. آرماتور ورق فلزی از تخته های فلزی ساخته شده از ورق فولادی تشکیل شده است که به صورت موج دار در حدود یک شانزدهم اینچ با عمق سوراخ شده و سوراخ هایی در فاصله منظم وجود دارد. کاربرد انواع میلگرد در صنعت و ساختمان

تولید ورق های ضد سایش

Rebarars-Epated Coated: Rebar های روکش شده با اپوکسی گران هستند و در مناطقی که با آب نمک در تماس باشند یا جایی که یک مشکل خوردگی قریب الوقوع است ، استفاده می شود. تنها مشکل این است که روکش می تواند بسیار ظریف باشد ، بنابراین میله ها باید از یک منبع معتبر سفارش داده شود. نکات سقف فلزی را مطالعه کنید.

میلگردهای اروپایی: این روش های وصل میلگرد معمولاً از منگنز ساخته می شوند بنابراین تمایل به خم شدن راحت تر دارند. آنها برای استفاده در مناطقی که مستعد شرایط جوی شدید یا اثرات زمین شناسی مانند زلزله ، طوفان یا گردبادها نیستند مناسب نیستند. با این حال آنها می توانند مقرون به صرفه باشند.

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

میلگردهای استنلس استیل: فولاد ضد زنگ می تواند به عنوان نوار فولادی تقویت کننده جایگزین با تقویت فولاد کربن استفاده شود. استفاده از میله های تقویت شده از جنس استنلس استیل باعث ایجاد خوردگی گالوانیک نمی شود و می تواند یک راه حل مقرون به صرفه در مناطقی باشد که در معرض مشکلات خوردگی قرار دارند یا در جایی که تعمیر دشوار و گران است. اما این میلگردها حداقل هشت برابر بیشتر از میلگردهای روکش شده با اپوکسی هزینه دارند. کاربرد انواع میلکرد در صنعت و ساختمان میلگردهای گالوانیزه: میلگردهای گالوانیزه نسبت به میلگردهای کربن سیلندر 40 برابر در برابر خوردگی مقاوم هستند و آنها را برای سازه هایی که به شدت در معرض شرایط مرطوب و مرطوب قرار می گیرند ، ایده آل می کند. با این حال آنها گران قیمت هستند.

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

میلگردهای فلزی یا مش مشبک گسترده ای: تقویت فلز یا سیم مش تقویت شده محصول مناسب دیگری برای بتن است. فلز منبسط شده با برش ورق فولادی در خطوط موازی ساخته می شود که سپس شکل می گیرند تا شکل الماس یا شکل مربعی بین هر برش ایجاد شود. از فلز منبسط شده معمولاً در مناطقی که ضخامت قابل توجهی از گچ مورد نیاز است یا برای تقویت بتن سبک استفاده می شود ، استفاده می شود. از تقویت مش مش می توان در پیاده روها ، لنت های بتونی كوچك یا سطوح قابل پیاده روی استفاده كرد كه بار زیاد یا بار بالایی دریافت نمی كنند. آشنایی با انواع نبشی 

میلگردهای فایبر گلاس – پلیمر (GFRP): مانند فیبر کربن ، میلگردهای GFRP دچار خوردگی نمی شوند

ورق آجدار چیست و چه کاربردی دارد