قیمت پروفیل

آیا درباره پروفیل می‌دانید؟ انواع گوناگون این ماده و کاربردهای آن چیست؟ امروزه یکی از مهم‌ترین موادی که در صنایع مختلف به ویژه ساخت و ساز از آن استفاده می‌شود Profile نام دارد. این ماده انواع بسیار گوناگونی دارند که با توجه به ویژگی‌های مختلف هر نوع، می‌توان از آن‌ها در صنایع مختلف بهره برد. این ماده اهمیت بسیار بالایی در صنعت ساختمان‌سازی دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره جزئیات مربوط به این ماده از جمله مفهوم آن، انواع، کاربردها، و قیمت آن در بازار صحبت کنیم. با ما همراه شوید.

پروفیل‌ چیست؟

بهتر است پیش از هر چیز به بررسی مفهوم این ماده بپردازیم. به صورت کلی واژه Profile به معنای مقطعی است که در راستایی معین، ثابت است. با کمی دقت در معنای لغوی این ماده می‌توان حدس زد که از آن برای ساخت تجهیزاتی مانند در و پنجره، و همچنین لوله‌های آب استفاده می‌شود. به صورت کلی این ماده را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد که در ادامه به بررسی و توضیح هر یک می‌پردازیم.

قیمت پروفیل

انواع پروفیل‌های موجود در بازار چه هستند

پروفیل‌ها نیز انواع بسیار گوناگونی دارند که از هر یک در زمینه‌ای خاص استفاده می‌شود. اگر قصد خرید این دسته از محصولات را دارید بهتر است با انواع آن آشنا باشید تا بتوانید نوع مناسب را خریداری کنید. در ادامه به معرفی انواع profile و کاربرد هر یک خواهیم پرداخت:

پروفیل‌های ساختمانی آهن رسان 

همانطور که تا کنون گفتیم، مهم‌ترین و اساسی‌ترین کاربرد برای profile در صنعت ساخت و ساز است. از جمله مهم‌ترین تجهیزاتی که با استفاده از این ماده ساخته می‌شوند می‌توان به نرده‌های فلزی اشاره داشت. البته اگر مساحت این محصول بیش‌تر باشد می‌توان از آن برای تولید ستون‌های فلزی و یا اسکلت اصلی ساختمان‌ها نیز بهره برد.

پروفیل‌های صنعتی

از دیگر انواع profile می‌توان به نوع صنعتی آن اشاره داشت. از این نوع به طور وسیع در صنایعی نظیر صنایع نظامی و اتومبیل‌سازی استفاده می‌شود. البته می‌توان از آن برای ساخت قطعه‌های مکانیکی و الکترونیکی نیز استفاده کرد. برای ساخت و تولید هر یک از تجهیزات و مصالح مورد نیاز با این ماده به دانش و مهارتی خاص و ویژه نیاز خواهد بود؛ و به همین دلیل است که برای ساخت قطعات صنعتی نمی‌توان از profile های ساختمانی استفاده کرد.

پروفیل‌های کامپوزیتی

کامپوزیت‌ها یا همان مواد مرکب از جمله مواد اولیه‌ای هستند که امروزه به صورت وسیع از آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کامپوزیت‌ها مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی است؛ و به همین دلیل برای ساخت ساختمان‌هایی در مناطق مرطوب از این ماده استفاده می‌شود. استفاده از profile کامپوزیتی برای ساخت ساختمان‌هایی که در خطر خوردگی و زنگ‌زدگی قرار دارند می‌تواند عمر مفید ساختمان را افزایش دهد. علاوه بر این، مواد کامپوزیتی وزن کم‌تری نسبت به دیگر مواد و تجهیزات دارند.

یکی دیگر از مزایای بی‌شمار مواد کامپوزیتی خاصیت غیرکشسانی آن‌هاست. این خاصیت می‌تواند ساختمان را در برابر ارتعاشات و آسیب‌های گوناگون حفظ کرده و مقاومت آن را افزایش دهد. علاوه بر ساختمان‌سازی، از profile کامپوزیتی می‌توان برای ساخت اسکله‌ و پل‌های رودخانه‌ای نیز استفاده کرد. زیرا در تجهیزات و سازه‌های کنار آب نیز خطر خوردگی و زنگ‌زدگی بسیار بالا است.

پروفیل‌های گالوانیزه آهن رسان 

از دیگر انواع این محصولات که کاربرد وسیعی دارد می‌توان به نوع گالوانیزه اشاره داشت. این نوع از profile روکشی از جنس روی دارد که می‌تواند به مقاومت محصول در برابر زنگ‌زدگی کمک بسیاری کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مواد گالوانیزه مقاومت بسیار بالای آن‌ها در ارتفاعات و شرایط جوی ناپایدار است. به همین دلیل از این ماده معمولاً برای ساخت پنجره‌های upvc استفاه می‌شود. با استفاده از این ماده در ساخت این نوع از پنجره‌ها می‌توانید نسبت به عدم هرز شدن پیچ‌ها و همچنین عدم افتادگی بازشو پنجره اطمینان داشته باشید.

البته بهتر است اشاره کنیم که از این نوع از پنجره‌ها تنها در موارد خاص استفاده نمی‌شود. یکی از رایج‌ترین کاربردهای پنجره‌های upvc، برج‌ها و ساختمان‌های بلند هستند. زیرا همانطور که پیش‌تر گفتیم مواد گالوانیزه در ارتفاعات مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. نکته جالب توجه دیگر این است که استفاده از این نوع پنجره در ساختمان‌هایی که امکان نشست در آن‌ها وجود دارد نیز رواج بسیاری دارد. مسئله‌ای که باید بخاطر داشته باشید این است که هرچقدر فشار وارده به پنجره‌ها بیش‌تر باشد، باید از پنجره‌هایی با سطح مقطع بزرگ‌تر استفاده کنید.

قیمت پروفیل

پروفیل

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت پروفیل ساختمانی وزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل 20*20 کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل کنگره در کانال آهن رسان قیمت پروفیل توپر قیمت پروفیل صنعتی سنگینش کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل 20*20 قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 2*2 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل جباری اصفهان در واتساپ آهن رسان  قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل سبک قیمت آهن کیلویی در وب سایت آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی ahanresan بارگذاری شده است.

قیمت پروفیل و عوامل تاثیر گذار

آخرین موضوعی که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم، قیمت و هزینه خرید انواع profile در بازار است. اهمیت بالای این ماده در صنایع ساختمانی و همچنین ساخت قطعات صنعتی موجب افزایش قیمت آن در بازار می‌شود. به طور مثال هر اندازه که قیمت این محصول بیش‌تر باشد، سازه ساخته شده به وسیله آن نیز قیمت بیش‌تری خواهد داشت.با در نظر گرفتن این مسئله توصیه ما به شما این است که نوع محصول موردنظرتان را با دقت کامل انتخاب کنید تا در انتهای کار متحمل هیچ ضرری نشوید. برای انتخاب بهترین نوع profile می‌توانید با متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه مشورت کرده و از نظرات آن‌ها استفاده کنید. برای برآورد قیمت خرید این محصول باید به عواملی از جمله کیفیت، نوع، ضخامت، سایز و ابعاد، و… توجه داشته باشید. علاوه بر این با در نظر گرفتن نواسانات ارزی در بازار نمی‌توان نرخی دقیق و ثابت برای این محصول ارائه کرد.