قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

امروزه به دلیل بالا بودن حجم تقاضا و استفاده زیاد از منابع آهنی الخصوص تیراهن قیمت سنگ آهن و محصولات فولادی نیز به خودی خود و تحت این عوامل افزایش پیدا می کند. تیراهن به طور مستقیم از فلز سنگ آهن تولید می شود و در بنگاه ها بازرگانی و خرید فروش محصولات فولادی و همچنین کارخانه جات داخلی معتبر تولید  وبه مشترب توزیع می شوند همچنین بخ واردات این نوع محصول هم در کشور ما رشد خوبی دارد و تیراهن نوع دوم استاندارد چین و روسیه از جمله تیراهن های وارداتی به کشور ما هستند . قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

پیش بینی قیمت تیرآهن

قیمت تیراهن یک امری مهم و ضروری است و برای فعالان در حوزه فولاد و کسب کار و افرادی که در این حوزه به شدت درگیر کسب و کار و خرید فروش هستند بسیار اهمیت دارد . محصول قیمت تیرآهن در تهران عموما با پارامترهای زیادی سنجیده می شود و همچنین به دلیل تنوع کالایی که دارد و همچنین تحت شرایط مختلفی عرضه می شود عوامل متعدد و تاثیرگذار زیادی برقیمت محصولات آهنی تاثیرگذار است که به تحلیل جداگانه هر یک می پردازیم.

محصولاتی فولادی شامل :

 1. قیمت میلگرد
 2. قیمت پروفیل
 3. قیمت ورق
 4. قیمت تیرآهن

در بازار فولاد و محصولاتی آهنی مورد برسی قرار می گیرد. ودر بخش محصولات غیرفولادی مانند شناخت بازار آلومینیوم و مس مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

تاکتیک های پیش‌ بینی قیمت آهن‌ آلات

به طور کلی 2 روش برای تحلیل قیمت ها محصولات فولادی در بازار آهن آلات مورد بررسی قرار می گیرد

 1. روش تکنیکال
 2. روش بنیادی

اگر بخواهیم به بیان ساده تر روش های بنیادی و تکنیکال را بیان کنیم می توانیم این گونه مثال بزنیم که در تحلیل بنیادی فرد تحلیل گر براساس اخبار و عوامل تاثیرگذار بر قیمت ها و عواملی خبری از این دسته روند بازار و پیش بینی قیمت ها را در یک بازه زمانی نسبتا طولانی انجام می دهد و در تحلیل بنیادی فرد متحلل براساس الگوهای قیمتی  در روند بازار در بازه های زمانی :

 1. بازه زمانی کوتاه مدت
 2. بازه زمانی میان مدت
 3. بازه زمانی بلند مدت

پیش بینی قیمت بازار فولاد را انجام می دهد.

از همین رو به نظر می رسد که به کارگیری ابزار تکنیکال از جذابیت بیشتری برخوردار است با این حالی این امر کاملا مشهود است که در روش تکنیکال هم فضاهای خبری نقش کمتری بر روی پیش بینی قیمت ها داند و در اکثر اوقات قیمت گذاری ها به صورت دستی و کنترول شده انجام می گیرد اما تحلیل گران در بازار به نسبت کاربردی بودن این نوع تحلیل در ایران دچار تردید هستنداما توصیه می شود کسانی که دنبال پیش بینی قیمت های اهن الات هستند اعتماد به روش تکنیکال را  کمتر در نظر بگیرند نه که به طور صدردصد استفاده از ان را کنار بگذارند خیر درصد کمی ار ان ا  مد نظر بگیرند و قبل از هر اتفاق سیلسی و اقتصادی پیش بینی خود را  به روز کنند .قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

همچنین لازم به ذکر است که چندین پارامتر مهم دیگر هم وجود دارد که بر قیمت اهن الات موثر هستند که از جمله این عوامل می توان به:

 1. بودجه تخصیص‌یافته به بخش عمرانی
 2. روند دلار آزاد و دلار نیمایی
 3. تورم
 4. عوارض
 5. مواد اولیه تولید محصولات فولادی
 6. ابعاد فولاد
 7. وزن فولاد
 8. ضخامت فولاد
 9. نوع برند
 10. کارخانه سازنده
 11. عوامل سیاسی و اقتصادی
 12. بورس و اوراق بهادار

اشاره کرد.

عوامل و پارامتر هایی که تاثیر مستقیم بر قیمت آهن آلات می گذارند

همه و همه در روند قیمت محصولات فولادی دربازار تاثیرگذار است.

نکته

 1. عوارض وضع شده : بر روی مواد اولیه که گفته شد وضع عوارض صادراتی بر روی قیمت آهن اسفنجی و سیگنال و همچنین حمایت از تولید کننده های داخلی شمش و کاهش عوارض بر روی مواد معندی دیگر که شامل خیلی از کالا ها می شود و مبحث حمایت و صادرات مواد معدنی همه این موارد اخیرا شایعاتی بر مبنای افزایش 25 درصدی عوارض محصولات فولادی را گوش زد می کند  و این احتمال وجود دارد که در سال پیش رو نیز عوارض قیمت بر روی اهن اسنفنجی افزایش پیدا کند و این امر حمایت داخلی بازار فولاد را می طلبد تا این بحران را از پس بگذراند .قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

نکته مهم این است که :  فاکتورهای موثر بر قیمت آهن آلات، فاکتورِ عوارض مواد اولیه در جهت کاهش قیمت آهن‌ آلات خواهد بود چرا که به تامین بیشتر شمش در ایران کمک خواهد کرد.

قیمت آهن 14 آهن رسان 

در وب سایت آهن رسان به  نشانی  www.ahanresan.ir قیمت تیرآهن انبار اصفهان کارخانه تیراهن قیمت تیراهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان دست دوم قیمت آهن ۱۴ بیرجند مرکز آهن قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت آهن دست دوم قیمت پروفیل قیمت روز آهن 14 اصفهان کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت آهن اهواز قیمت آهن کیلویی قیمت آهن ۱۴ قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان قیمت میلگرد انبار اصفهان  در کانال واتساپ قیمت گذاری آهن رسان تیرآهن قیمت قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان در تبریز آهن فروشی اصفهان قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه آهن آنلاین قیمت آهن قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیر آهن 16 قیمت تیرآهن اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

 1. تئوری تورم : پارامتری است که افراد را هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ روانی تحت تاثیر قرار می دهد به عبارتی شاخص بهای هر کالا به صورت مستقیم تحت تاثیر تورم قرار دارد و مبحث نرخ تورم مبنی بر محاسبه درصد تغییر شاخص CPI در دوازده ماه به ماه مورد نظر نسبت به دوره مشابه  به ماه قبل به دست می آید.
فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد
 1. قیمت پایه ای عرضه در بورس کالا : براساس نرخ دلار تعیین می شود نرخ دلار ازاد نه نرخ دلار نیمایی و قیمت پایه ای عرضه افزایش و در نتیجه آن قیمت معامله محصولاتی نظیر :

افزایش پیدا می‌کند.قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران