فولاد گالوانیزه چیست

زمان خواندن: 2 متر و 45 ثانیهایده آل برای اهداف بیرونی ، فولاد گالوانیزه برای محافظت در برابر زنگ زدگی با اکسید روی پوشانده شده است. اکسید روی پوشش محافظتی را فراهم می کند که برای جلوگیری از زنگ زدگی استفاده می شود. خوردگی ترکیب پوشش اکسید روی بیشتر از فولاد غیر گالوانیزه است. فولاد ضد زنگ سازه ای در پل ها به عنوان یک فرایند مقرون به صرفه ، فولاد گالوانیزه گزینه مواد بدون تعمیر و نگهداری را به شما ارائه می دهد که در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شود.فولاد گالوانیزه چیست

فولاد گالوانیزه چیست

انتخاب ما از فولاد گالوانیزه را در IMS بررسی کنید!

گالوانیزه چگونه کار می کند

به طور معمول ، تولید کنندگان فولاد را به روی ذوب شده آغشته می کنند ، که مانند هر آلیاژ دیگری خود را به فولاد می چسباند. این باعث می شود روی چیزی فراتر از یک پوشش محافظ باشد.قیمت ناودانی اروپا در تهران زیرا بخشی از ترکیب شیمیایی فولاد می شود. ممکن است فضای داخلی آن از جنس استنلس استیل و قسمت خارجی آن روی باشد ، اما در این بین مخلوط های گرادیان از فولاد و روی قرار دارند که خصوصیات هر دو فلز را با هم ترکیب می کنند.

 1. گالوانیزه داغ متداول ترین شکل گالوانیزه است.
 2. همچنین می توانید روی را روی فولاد اسپری کنید ، اما این روش باعث ایجاد لایه ضعیف تری از روی می شود.
 3. گزینه های محصول فولاد گالوانیزه
 4. محصولات فولادی گالوانیزه متداول شامل لوله فولادی گالوانیزه و ورق و صفحه فولاد گالوانیزه است.فولاد گالوانیزه چیست

لوله فولادی گالوانیزه

مصارف معمول لوله های فولادی گالوانیزه لوله های آب و فاضلاب  شامل اهداف ساخت و ساز عمومی ، ساخت ، پروژه های معماری در فضای باز و قطعات و تجهیزات ماشین آلات است.

ورق و صفحه گالوانیزه

ورق و صفحه گالوانیزه که به راحتی ساخته و قابل جوش می شود ، اغلب برای ساخت پانل ها ، سقف و وسایل روشنایی استفاده می شود.

اسپنگل در فولاد گالوانیزه

اسپنگل در فولاد گالوانیزه به عنوان یک پوشش زیبایی ، ظاهری شبیه به گل یا دانه برف دارد. شکل ظاهری کریستالی بوسیله یک فرآیند گالوانیزه با حباب گرم در جایی که ورق فولاد به روی ذوب شده آغشته می شود ، شکل می گیرد. ورق فلز سپس در سطوحی خنک می شود که روی مایع روی آن به شکل اسپنگ قرار می گیرد.

 1. عناصر آلیاژی متغیر در اندازه و ظاهر اسپنگ نقش دارند.
 2. فرآیند انجماد اسپنگل شامل اتمهای روی منفرد روی یک دانه می شود و بدین ترتیب پوشش کریستالی تشکیل می شود.
 3. عناصر آلیاژی رایج که اسپنگل تولید می کنند شامل آلومینیوم ، سرب ، قلع و مس هستند.

تغییرات Spangle

تغییرات متداول اسپنگل گالوانیزه شامل موارد زیر است:Spangle-Free / Zero Spangleورق فولادی با روکش روی که در آن اسپنگل با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. همچنین قیمت نبشی مگا استیل در مشهد به عنوان آبکاری بدون روی شناخته می شود.Spangle به حداقل رسیده است.

 1. الگوی اسپنگل در چشم قابل مشاهده نیست. قطر هر اسپنگل کمتر از 2 میلی متر است.
 2. اسپنگل معمولی / منظم
 3. اسپنگلی قابل مشاهده است که قطر آن حداقل 3 میلی متر تا 12 میلی متر است.فولاد گالوانیزه چیست
 4. اسپنگل بزرگ
 5. قطر اسپنگل بیش از 15 میلی متر
 6. روش های خنک سازی ، شیمی روی و صافی بستر می توانند در اندازه اسپنگن موثر باشند.

مزایای استفاده از فولاد گالوانیزه

مقاومت در برابر زنگ زدگی:

آهن موجود در فولاد به طرز باورنکردنی در معرض زنگ زدگی است ، اما روی به عنوان یک بافر محافظ بین رطوبت ، اکسیژن و فولاد عمل می کند.

بازرسی آسان:

تشخیص اینکه یک پوشش گالوانیزه چقدر قوی است ، فقط با نگاه کردن به آن کاملاً ساده است. تست های استرس سریع که می توانند ضخامت روی را به شما نشان دهند.

آند قربانی:

این اطمینان می دهد که هر فولاد آسیب دیده توسط پوشش روی اطراف محافظت می شود. مهم نیست که بخش فولادی کاملاً در معرض دید باشد. روی هنوز اول خورده می شود.

عمر طولانی تر:

با گالوانیزه ، انتظار می رود یک قطعه فولاد صنعتی در محیط های متوسط ​​بیش از 50 سال دوام داشته باشد و با قرار گرفتن در معرض آب شدید می تواند بیش از 20 سال دوام داشته باشد. بدون تعمیر و نگهداری مورد نیاز است.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

معایب فولاد گالوانیزه

غوطه ور شدن موارد خاص غیرمعمول است: برخی از قطعات فولادی بسیار کوچک یا بسیار عظیم هستند که نمی توانند داغ شوند ، و گالوانیزه کردن آنها با استفاده از روش های دیگر منطقی نیست.قیمت تیرآهن نیم پهن در تهرانروی می تواند معتدل باشد: مهم است که به اندازه کافی زمان بگذارید تا فولاد گالوانیزه خنک شود و در آن مستقر شود ، تا روی از بین نرود. اگر روی به فولاد متصل نباشد ، گالوانیزه تقریباً به همان اندازه موثر نیست. ضخامت پوشش مناسب باید اعمال شود.فولاد گالوانیزه چیست