شناخت قیمت انواع ورق

قیمت ورق آهن رسان 

ما سعی می کنیم قیمت ورق ST37 و سایر محصولات فولادی را در سایت خود همیشه به روز کنیم. در اینجا اطلاعاتی در مورد ورق سیاه قرار می دهیم تا هنگام خرید ورق آهن بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. توضیحاتی در مورد روش ساخت ورق فولادی ارائه می دهیم، در مورد خصوصیات مهم ترین و پرکاربردترین ورق های فلزی و انواع آن توضیح خواهیم داد.

ورق ST37 و کاربرد آن

ورق سیاه نام دیگر این محصول است. دلیل این موضوع نیز ظاهر ورق پس از تولید می باشد. قیمت ورق سیاه بر اساس فاکتورهای زیادی ممکن است تغییر کند اما برای محاسبه آن وزن ورق را باید محاسبه کنند. ورق های فولادی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع کاربرد هر ورق نیز به ویژگی های آن بستگی دارد. ورق ST37 نوعی ورق فولادی است که به واسطه خصوصیاتی که دارد در امور ساخت و ساز بیشتر کاربرد دارد. این ورق فولادی در اندازه های طولی و عرضی استاندارد و به صورت برش خورده در کارخانه ها تولید و بسته بندی می شود، به این محصولات ورق های برش خورده یا شیت یا فابریک نیز می گویند؛ اما نوع دیگری از بسته بندی این محصول وجود دارد که به صورت رول می باشد. معمولاً ورق فولادی با ضخامت کم را می توان به صورت رول از خط تولید خارج کرد.

قیمت ورق

  1. ورق های رول شده را می توان با دستگاه های مخصوص برش فلزات در اندازه های مورد نظر برش داد. به ورق هایی که بعداً توسط مصرف کننده برش می خورد و به صورت رول به بازار عرضه می شود را رول ورق یا ورق برشی می نامند. با توجه به خصوصیات فلز و کاربرد آن، روش ها و ابزارهای مختلفی برای برشکاری وجود دارد که در مقاله ای دیگر به طور مفصل به آن پرداخته شده است.
  2. ورق ST37 ویژگی های خوبی همچون انعطاف پذیری، جوش‌پذیری و استحکام مناسب دارد. این محصول در گرید های 1، 2 و 3 ساخته می شود که به ترتیب به صورت ST37, ST37-2, ST37-3 مشخص می شود. ورق ST37 درجه 1 که به آن ورق سیاه معمولی نیز می گویند بیشتر در کارهای معمولی ساختمانی کاربرد دارد. در ساختار این ورق مقدار کربن کمی وجود دارد و عموماً د عرض های بین 100 تا 150 سانتی متر تولید می شود. ورق ST37 درجه 2 کاربرد بیشتری دارد و کربن کمی در ساختار شیمیایی آن وجود داشته و از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد. این ورق دارای استحکام کششی در حدود 360 تا 510 مگا پاسکال است و برای ساخت وسایل بازی پارک ها مثل تاب از آن استفاده می شود؛ اما ورق ST37 درجه 3 کیفیت بالاتری نسبت به دو محصول قبلی دارد، میزان کربن در ساختار شیمیایی آن در حدود 38 درصد و در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. این نوع نیز همانند دو نوع قبلی دارای انعطاف پذیری خوبی است.
  3. ورق ST52 نوع دیگری از ورق های ساختمانی است که شباهت های بسیار زیادی به ورق ST37 دارد. از نظر میزان کربن ST52 درصد بالاتری را به خود اختصاص داده است. به همین میزان استحکام کششی و انعطاف پذیری این دو ورق نیز با هم تفاوت دارد.

ابعاد و استانداردهای رایج ورق سیاه

ورق فولادی در کارخانه ها معمولاً به صورت برش خورده در ابعاد و ضخامت های استاندارد تولید و بسته بندی می شود. به این نوع ورق های برش خورده شیت نیز گفته می شود. برخی نیز نام ورق فابریک را به آن‌ها می‌دهند؛ اما نوع دیگری از بسته بندی ورق ST37 وجود دارد که به صورت رول می باشد. ورق های رول شده در عرض های استاندارد وارد بازار می شوند و مصرف کننده نهایی بر اساس نیاز خود در طول های دلخواه ورق ها را برش می دهند. روش ها و ابزارهای مختلفی برای برش ورق ST37 وجود دارد؛ اما آنچه ورق ST37 را از دیگر انواع ورق همچون ST52 متمایز می کند، ترکیب شیمیایی و درصد عناصر موجود در آلیاژ فولاد این ورق است. در زیر عناصر مهم تشکیل دهنده آلیاژ ST37 و ST52 را قرار می دهیم تا بهتر متوجه تفاوت این دو آلیاژ ساختمانی شوید.

درصد عناصر موجود در آلیاژ ورق ST37:

S = 0.04, P= 0035, N=0.008, Si= 0.17 – 0.37, Cr= 0.15, Mn= 0.35-0.65, C= 0.07-0.14

درصد عناصر موجود در آلیاژ ورق ST52:

S=0.015, P= 0.025, Ni= 1.8-2.2, Si= 0.3-0.55, Cr= 0.03, Mn= 1.4-1.6, C= 0.07-0.2, Mo= 0.08

آشنایی با آلیاژهای پرکاربرد فولاد

فولاد مهم‌ترین آلیاژ آهن است. فولاد انواع مختلفی دارد که هر یک ویژگی های خاصی دارد. معمولاً ورق فولادی را بسته به کاربردی که دارد از آلیاژها و فلزات مختلفی ساخته می شود. از ورق های مناسب برای کارهای ساختمانی و ساخت و ساز شروع می کنیم. آلیاژهای ST33 تا ST52 مهم‌ترین این دسته هستند. در این دسته میزان استحکام کششی از کم به زیاد است. دسته دیگری از آلیاژهای فولادی وجود دارد که در کاربردهای صنعتی سنگین بیشتر کاربرد دارند که از آن جمله می‌توان به آلیاژ فولاد A516, A283,A36,MO40,A537,A512,CK45 اشاره کرد. برخی آلیاژهای فولاد دیگری وجود دارد که از آن‌ها برای ساخت ورق های روغنی استفاده می شود این آلیاژها شامل ST12, ST13 و ST14 است.

قیمت ورق ST37 آهن رسان در بازار

فولاد از چیزهایی است که تحت تأثیر نوسانات قیمت در بازار می‌شود. نوسان نرخ ارز، قیمت نفت و حامل های انرژی، قیمت ضایعات آهن و مواد اولیه دیگر، میزان تقاضا در بازار آهن، شرایط آب و هوایی و فصلی، شرایط سیاسی منطقه ای و جهانی همه بر قیمت فولاد اثرگذارند.

قیمت ورق

ورق

قیمت ورق رنگی در کانال آهن رسان قیمت ورق روغنی قیمت ورق شیروانی قیمت ورق گالوانیزه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق کاویان در تلگرام آهن رسان قیمت ورق لترون دیجی کالا قیمت ورق رنگی قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق آهن 1 در واتساپ آهن رسان میل وزن و قیمت ورق آهن نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی آرشیو آهن رسان  قیمت ورق سیاه قیمت ورق شیروانی قیمت ورق آهن قیمت قوطی آهن قیمت آهن کیلویی آهن رسان قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اهواز قیمت آهن فایکو آهن رسان  نمودار قیمت آهن در کانال واتساپ آهن رسان بارگذاری شده است.

خرید ورق سیاه

برای خرید آهن آلات از جمله ورق فولادی آهن فروشان و تأمین کنندگان زیادی در داخل کشور خدمات ارائه می دهند. مصرف کننده و خریدار محصولات آهنی و فلزی معمولاً از طریق وب‌سایت های معتبر در زمینه فولاد از قیمت ورق st37 و سایر محصولات مطلع می شوند و از همین طریق اقدام به خرید ورق سیاه می کنند.

کارخانه های تولیدکننده ورق ST37

در ایران معمولاً تمام یا بخش زیادی از نیاز صنایع به آهن آلات و محصولات فولادی را کارخانه ها و مجتمع های تولیدی تأمین می کنند. بخش زیادی از فولاد مصرفی کشور در داخل تولید می شود و تنها بخش کوچکی از آن از طریق واردات تأمین می گردد. لازم به ذکر است که تولیدکنندگان داخلی در بسیاری از مقاطع فولادی و محصولات فلزی علاوه بر تأمین نیاز کشور، در امر صادرات نیز فعالیت دارند.