شناخت انواع لوله و قیمت آن در بازار

قیمت لوله آهن رسان

لوله فولادی از انواع مقاطع و محصولات فلزی و فولادی در بازار است که دارای خصوصیاتی همچون استحکام و مقاومت بالا در برابر حرارت خوردگی فشار و گرما است و این ویژگی ها باعث شده تا مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بازار آهن آلات قرار بگیرد بنابراین قیمت لوله فولادی یک موضوع مهم برای افراد زیادی در این بازار به شمار می‌رود. برای خرید لوله فولادی در انواع مختلف لازم است تا از قیمت روز آن باخبر باشید ما برای اینکه شما بتوانید به طور سریع و راحت استعلام قیمت لوله گالوانیزه استعلام قیمت لوله استیل ضد زنگ و لوله سیاه کربنی را داشته باشید تمام اطلاعات این محصولات را در سایت خود قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

قیمت لوله

لوله آهن رسان چیست

این یک محصول استوانه‌ای شکل است که دارای سطح مقطع دایره می باشد این محصول استوانه از دو طرف باز است ضخامت این استوانه می تواند زیاد یا کم باشد بر اساس کاربردی که دارد تولیدکنندگان آن را با استانداردهای مختلف تولید می کند بنابراین لوله استوانه ای توخالی از دو طرف باز در ضخامت ها و ابعاد متنوع و در جنس های متفاوت است. بر همین اساس انواع لوله شامل لوله فلزی و غیر فلزی می باشد غیرفلزی مثل لوله پلاستیکی شیشه های چوبی سرامیکی بتنی و غیره است در حالیکه لوله فلزی شامل لوله آهنی مسی روی گالوانیزه شدن آلومینیوم و غیره اگر به راه خود نگاه کنید انواع لوله در جنس های مختلف را می توانید مشاهده کنید که احتمالاً بیشترین آن‌ها لوله های فلزی هستند به همین دلیل در این نوشته بر روی لوله های فلزی مخصوص لوله فولادی تمرکز می کنیم.

فولاد چیست

فولاد مهم‌ترین آلیاژ و محصول استخراج شده از سنگ آهن است که در صنایع مختلف به مقدار زیادی کاربرد دارد و محصولات فولادی زیادی در صنعت ساخته شده است فولاد خود انواع گوناگونی دارد که بر اساس مواد سازنده عناصر و مقادیر هریک از این عناصر در آلیاژ آن متفاوت است انواع فولاد دارای ویژگی های مختلفی همچون استحکام کششی استحکام تحصیل مقاومت در برابر دما گرما آتش سوزی مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش حاصل از اکسید شدن میزان انعطاف پذیری جوش پذیری و غیره است.

پس از اینکه سنگ آهن از معادن استخراج می شود عناصر اضافی از آن خارج شده و به دستان دارد می رسد تا بتوان از آن محصولات مختلفی تولید نمود تا به صورت پایدار و قابل استفاده در صنایع مختلف باشند فولاد آلیاژی از آهن است که میزان کربن آن کمتر از دو درصد باشد. البته خود فولاد نیز در آلیاژ هایی مثل فولاد ضدزنگ در گریدهای ۳۰۱ ۳۰۴ ۳۱۶ و غیره تولید می‌شود که در میزان عناصر سازنده با هم تفاوت دارند از انواع فولاد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد فولاد کربنی است. قیمت لوله نوع فولادی با انواع دیگر فرق دارد.

روش های تولید لوله فولادی

همانند بسیاری از محصولات و مقاطع فولادی و فلزی که در کارخانه های فولاد ساخته می شوند. لوله فولادی نیز می‌تواند تحت فرآیند نورد و در کوره های مختلف ساخته شود به طور کلی دو روش اصلی برای تولید لوله در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد که این دو روش دو نوع لوله متفاوت به نام های لوله درزدار و لوله بدون درز یا مانیسمان تولید می کند.

لوله درزدار چه ویژگی هایی دارد

برای ساخت لوله درزدار و روش‌های فولادی در جنس ها و ضخامت های مختلف و در ابعاد متفاوت را خم کرده و لبه های خم شده ورق را با روش‌های جوشکاری مختلف مثل جوشکاری القایی جوشکاری پودری و غیره به هم متصل می کند. لوله ای که به این روش تولید می‌شود لوله درزدار نامیده می‌شود و دلیل آن مسیر درد و جوشکاری در طول لوله است اگر این درز به صورت مستقیم و در امتداد طول لوله به صورت خط راست باشد به لوله تولید شده لوله درز جوش درز مستقیم گفته می‌شود ر برخی موارد برای تولید لوله از ورق های فولادی که به صورت رول شده یا کوتاه شده هستند استفاده می‌شود که همان‌طور که از رول خارج می‌شوند به صورت لوله شده خم می شوند و به صورت حلزونی و مارپیچ بر روی هم لبه ها قرار گرفته و با ابزارهای مختلف جوشکاری جوش داده می شوند به این روش، روش تولید لوله اسپیرال گفته می‌شود که در آن محل جوش ها و درز جوش ها به صورت اسپیرال یا حلزونی و مارپیچ به دور لوله تابیده شده اند. قیمت لوله درزدار گالوانیزه با نوع مانیسمان متفاوت است.

لوله درزدار تا اینجای کار در دو نوع درز مستقیم و اسپیرال معرفی شد اما چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد از آنجایی که محل درد ها و گوش‌ها می‌تواند به صورت بریدگی‌ها و ناهمواری هایی در سطح لوله از داخل و خارج ایجاد شود موضوع باعث می‌شود تا در برابر خوردگی و فرسایش مستعدتر شود بنابراین در بسیاری از موارد تا جای ممکن کیفیت جوشکاری را بالا برده و پس از انجام جوشکاری با سمباده و پولیش سطح لوله را تا حد امکان صاف و صیقلی می کند ولی به خاطر وجود روش کاری و محل درزها کیفیت لوله تا حد معینی تضمین‌کننده فشار و دمای بالا می باشد و از حد معین به بالاتر را نمی‌تواند پوشش دهد و ممکن است در مواردی که فشار و دما بالا است لوله از هم جدا شده و دچار شکستگی شود بنابراین معمولاً از لوله درزدار در مواردی استفاده می‌شود که مقدار نیروی وارد شده و فشار وارد بر دیواره‌های لوله تا حد تحمل لوله باشد که این حد تحمل در آزمایشگاه ها مشخص می‌شود و در استاندارد ساخت لوله نیز وجود دارد. قیمت لوله درزدار معمولاً ارزان‌تر از قیمت لوله بدون درز است زیرا فرایند ساخت آن خیلی هزینه‌بر نمی باشد ویژگی های دیگر این لوله این است که می‌توان لوله هایی در قطر بزرگ را نیز با این روش به راحتی و با هزینه‌ای کم تولید نمود.

لوله

قیمت لوله بدون درز سپاهان قیمت لوله در کانال آهن رسان  4 اینچ قیمت لوله شماره ۵ قیمت لوله 16 اینچ قیمت لوله فولادی 500 قیمت روز لوله فولادی قیمت و وزن لوله گاز قیمت شاخه لوله گاز قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت پروفیل قیمت لوله آب فلزی قیمت آهن کیلویی قیمت لوله فولادی 8 اینچ قیمت لوله فلزی قیمت لوله آب فلزی ½  در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت و وزن سپری آهنی قیمت سپری دست دوم قیمت نبشی سه پری قیمت سپری آهنی قیمت سپری۵ قیمت لوله آب فلزی انواع لوله و اتصالات پلاستیکی انواع اتصالات لوله کشی فلزی قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن اهواز آهن رسان  قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت پروفیل قیمت آهن کیلویی دست دوم قیمت قوطی آهن قیمت تیرآهن قیمت آهن اهواز در کانال واتساپ آهن رسان قیمت ورق آهن قیمت روز آهن 14 اصفهان  قیمت پروفیل قیمت آهن کیلویی قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن دست دوم نمودار قیمت آهن در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

 

قیمت لوله

لوله بدون درز یا مانیسمان چگونه ساخته می شود

برای ساخت لوله مانیسمان از ورق فولادی استفاده نمی شود به عبارتی در این روش شمع های فولادی نقش اصلی را در پرنده ساخت بازی می‌کند و در کوره ها حرارت داده شده و با غلطک ها و ابزارهای مختلف دیگر به انواع لوله در ضخامت ابعاد و طول های مختلف تبدیل می‌شوند بنابراین هیچ مسیر جوشکاری و درزی در طول لوله وجود ندارد و همین موضوع باعث افزایش کیفیت دوام و ماندگاری لوله مانیسمان شده است بنابراین قیمت لوله مانیسمان بالاتر از قیمت لوله درزدار است از ویژگی‌ها و البته محدودیت‌های لوله بدون درز این است که برای ساخت لوله هایی با قطر بزرگ هزینه بالایی نیاز است بنابراین لوله بدون درز در سایزهای معمولاً متوسط و کوچک ساخته می‌شود.