به روزرسانی قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

ورق ST52 نوعی ورق فولادی است که به خاطر داشتن خاصیت و ویژگی های ساختاری و شیمیایی مصارف زیادی در صنایع مختلف دارد به عنوان یک ورق فولادی پایه و مادر برای صنایع محسوب می‌شود ورق ST52 به خاطر داشتن مقادیر زیادی از عناصر سیلیسیم و منگنز به نسبت به ورق های ST37 و ST44 از ویژگی‌های مقاومت در برابر پیچش و خمش تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی بالاتری برخوردار است. قیمت ورق ST52 بر اساس همین ویژگی ها ضخامت ابعاد کارخانه سازنده استاندارد ساخت و بسیاری از عوامل دیگر تعیین می شود؛ بنابراین اگر قصد خرید ورق فولادی ST52 را دارید حتماً با ما تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی را در مورد آن به شما ارائه دهیم.

انواع ورق فولادی

کارخانه ها ورق فلزی و یا فولادی را بر اساس جنس روش ساخت و استاندارد در انواع مختلف تولید می کنند. همان‌طور که می دانید انواع ورق فلزی وجود دارد اما از آنجایی که فولاد دارای خصوصیات بسیار خوبی است کاربرد فلزات فولادی از جمله ورق فولادی بیشتر از سایر محصولات فلزی است بنابراین در اینجا در مورد انواع ورق فولادی صحبت خواهیم کرد. فولاد انواع و آلیاژهای متنوعی دارد که بر اساس ساختار شیمیایی و ترکیب آن، عناصر و درصد هر یک در آلیاژ فولاد ویژگی های مختلفی نیست دارند بنابراین انواع ورق فولادی بر اساس جنس آلیاژ سازنده آن می تواند شامل ورق سیاه ورق فولاد کربنی ورق آهنی و رو اسید روی ورقه آجدار ورق دریایی ورق تین پلیت و ورق گالوانیزه ورق روغنی و ورق رنگی ورق آتشخوار ورق مخزنی ضد سایش و آلیاژی مثال‌هایی از این دسته به شمار می روند.

قیمت ورق st52

از نظر روش ساخت ورق ها دو گونه اند

فرایند نورد کاری که به دو شکل نورد کاری سرد و نوردکاری گرم انجام می گیرد پروسه‌ای برای ساخت و تولید انواع مقاطع فولادی در کارخانه‌های فولاد است که در آن از انواع غلتک های افقی و عمودی برای شکل دادن به فولاد استفاده می شود.

برای تولید ورق فولادی به روش نورد گرم ابتدا شمش تختال و مواد اولیه فولاد را درون کوره تا دمای بالا حرارت داده و سپس در آن دما در میان غلتک های افقی و عمودی غلتک کاری می کنند. آن‌قدر این کار گرم کردم و غلتک کاری ادامه پیدا می‌کند تا محصول به ضخامت و طول و عرض مورد نظر استاندارد برسد.

در اصطلاحات بازار آهن آلات به ورق فولادی ساخته شده از فولاد ST37 کاری گرم ورق سیاه گفته می‌شود زیرا ظاهری سیاه کثیف که در مات و پوسته پوسته دارد که دلیل این موضوع غلتک کاری مداوم در دمای بالا است که باعث پوسته شدن فولاد و ایجاد آلودگی در سطح آن می شود.

اما برای تولید ورق فولادی به روش سرد نورد فولاد نیمه آماده یا ورقه های خارج شده از نورد گرم را که هنوز نیاز به پرداخت و غلتک کاری دارند وارد فرآیند نورد سرد می‌کند که در آن فولاد در دمای اتاق و حالت سرد تحت غلتک کاری قرار می گیرد بنابراین فشار و انرژی بیشتری باید صرف شود تا فولاد در حالت سرد شکل بگیرد و ضخامت آن کم شود در این حالت بدون تغییر ساختار مولکولی و شیمیایی ورق را فشرده کرده و فرم می‌دهند که همین باعث افزایش مقاومت و استحکام و کیفیت فولاد و ورق می شود علاوه بر این چون در حالت سرد غلتک کاری می شود ظاهر آن براق تمیز و عاری از آلودگی های سطحی می باشد.

برای ساخت مواد فولادی با ابعاد کوچک و گوشه های تیز و ابعاد دقیق و همچنین برای ساخت محصولات فولادی با ظاهری تمیز و براق که استفاده از آن‌ها در ظاهر کار اهمیت زیادی دارد از روش نورد کاری سرد استفاده می‌شود.

ورق ST52 و ورق ST37 هر دو ورق گرم محسوب می شوند و البته در صنعت این دو را با نام ورق سیاه می‌شناسند که به ورق ST52 ورق سیاه صنعتی نیز گفته می شود.

از نظر ساختار شیمیایی و عناصر سازنده این دو بسیار شبیه به یکدیگر هستند و به همین دلیل در کاربردهای مشابه با هم مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی ورق ST37 بیشتر در کارهای ساختمانی و ورق ST52 علاوه بر کارهای ساختمانی بیشتر در کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این که تفاوت ناچیزی از نظر وزن و ویژگی های فنی و مکانیکی در این دو نوع ورق فولادی وجود دارد اما قیمت ورق ST52 با قیمت ورق سیاه ساختمانی متفاوت است. قیمت ورق st52

ویژگی های ورق ST52

ترکیب شیمیایی این ورق دارای مقادیر برابر فسفر و گوگرد هر یک به میزان 0.045% و دارای مقدار حدود 0.55% عنصر سیلیسیم و دارای حدود 0.24% کربن و دارای 1.6% عنصر منگنز است. عنصر منگنز برای افزایش سختی و سختی پذیری و همچنین برای افزایش نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری با میزان عنصر کربن رابطه عکس دارد یعنی هر چه کربن در ترکیب شیمیایی فولاد ST52 کمتر باشد قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری آن افزایش می‌یابد. عنصر سیلیسیم برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی و فولاد عنصر اصلی و مهمی به شمار می رود و عنصر گوگرد جهت افزایش قابلیت ماشین‌کاری و عنصر فسفر برای افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم فولاد مناسب است.

پس ورق کربن استیل ST52 دارای قابلیت ارتجاعی دارای قابلیت جوش پذیری دارای قابلیت شکل دهی در حالت سرد دارای قابلیت ماشین‌کاری و پرس کاری خوب و دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا می باشد.

قیمت ورق

مشخصات ورق  st52 در وب سایت آهن رسان قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 کاویان ورق st52 چیست قیمت ورق st37 در کانال تلگرامی آهن رسان ورق st52 اصفهان قیمت ورق st52 اکسین اهواز نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی آهن قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان در وب سایت آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق سیاه 1.5 میل قیمت ورق استیل قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه مشخصات ورق st52 در واتساپ آهن رسان قیمت ورق فولادی آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه ورق ضد سایش st52 قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق st37 مشخصات ورق st52 قیمت ورق آهن صنعتی استعلام قیمت ورق آهن ورق st52 کاویان قیمت ورق کاویان st52 در کانال تلگرامی آهن رسان بارگذاری شده است.

ابعاد ورق سیاه ST52 آهن رسان

کارخانه ها معمولاً ورق‌های فولادی را به صورت رول یا شیت تولید و عرضه می کنند؛ یعنی یا ورق فولادی در ابعاد طولی عرضی و ضخامت استاندارد برش خورده و آماده وارد بازار می شود و یا اینکه ورق فولادی در عرض و ضخامت استاندارد و به صورت رول وارد بازار می‌شود نوع اول را برق فابریک یا برش خورده که به آن شیت یا پلیت نیز می گویند و نوع دوم را ورق برشی یا رول یا کویل نیز می گویند.معمولاً ابعاد استاندارد و رایج برای تولید برق به صورت ۱۵۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر یا دو هزار در شش هزار میلی متر یا ۱۰۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر می باشد لازم به ذکر است برای تولید ورق رول باید عرض آن کم باشد.