به روزرسانی قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

ورق فولادی مقطعی فلزی است که در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد اگر به اطراف خود نگاه کنید نقش ورق فولادی در زندگی بشر را به روشنی می توانید مشاهده نمایید. مثلاً بدنی یخچال ماشین لباسشویی درب و پنجره ها سقف ساختمان‌های شیروانی سقف ساختمان های چند طبقه. بدنه خودرو و ماشین آلات بزرگ و صنعتی سقف ایستگاه‌های اتوبوس مترو، انواع لوله ها و مخازن تانکرها و بسیاری از موارد دیگر از ورق فولادی در انواع مختلف ساخته شدند. ورق آلیاژی A283 نوعی ورق فولادی است که ترکیب شیمیایی آن تغییراتی داشته تا ویژگی‌های فنی بهترین پیدا کند. قیمت ورق آلیاژی A283 بر اساس خصوصیات مکانیکی و فنی که دارد و بر اساس استانداردهای ساخت کارخانه سازنده تعیین می شود. این محصول به خاطر کاربرد زیادی که در ساخت مخازن دارد در بازار آهن به نام ورق مخزنی نیز شناخته می‌شود. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد ورق آلیاژی A283 قیمت ورق مخزنی و انواع ورق آلیاژی در استاندارد های مختلف و همچنین روش خرید ورق آلیاژی A283 را به شما توضیح خواهیم داد.

ورق فولادی و کاربرد آن

در مورد کاربرد انواع ورق فولادی به طور مختصر در پاراگراف قبلی توضیح دادیم در اینجا انواع ورق فولادی را معرفی می کنیم و روش ساخت آن‌ها را توضیح می دهیم. فولاد آلیاژی از آهن است که کمتر از دو درصد عنصر کربن در ترکیب شیمیایی خود دارد این محصول مهم و پرکاربرد حدود ۹۹ درصد از ابزار وسایل فلزات و صنایع را در بر می‌گیرد تقریباً ۹۹ درصد از محصولات فلزی که در اطراف خود می‌بینید از فولاد و آلیاژهای آن ساخته شده اند. فولاد معمولی دارای ویژگی های محدودی است اما صنایع در شرایط خاص به فولادی با ویژگی‌های فنی و مکانیکی خاص نیاز دارد. مثلاً برای ساخت اسکله و کشتی به فولادی نیاز است که در برابر آب شور دریا و محیط جوی مقاومت داشته باشد و از بین نرود همچنین برای ساخت دکل های بزرگ نگهدارنده های جرثقیل ها و بالابرها و ساختمان های چند طبقه و سنگین نیاز به مقاطع فولادی است که بتوانند در برابر فشار و وزن زیاد تحمل و استحکام بالا داشته باشند همچنین اگر قرار باشد در یک پالایشگاه برای انتقال میعانات مواد پتروشیمی اسیدی و خطرناک و سمی از انواع مخازن و لوله ها استفاده شود باید جنسشان طوری باشد که دچار خوردگی و خراب شدن هم چنین فرسایش زود هنگام نشود بنابراین می‌بینید که ویژگی های بسیار زیادی از فولاد را باید با استفاده از تغییر در ترکیب شیمیایی آن و ساخت انواع آلیاژهای آن به وجود آورند مهندسان متالوژی در کارخانه ها و آزمایشگاه ها با کم و زیاد کردن عناصر سازنده ترکیب شیمیایی فولاد انواع آلیاژ فولاد را تولید کرده‌اند. ورق آلیاژی ورق فولادی است که فولاد آن ویژگی های بسیار خوبی دارد. طبیعتاً قیمت ورق آلیاژی با قیمت ورق فولاد معمولی متفاوت است.

قیمت ورق A283

ورق آلیاژی A283 آهن رسان چه خصوصیاتی دارد؟

دارای ترکیب شیمیایی متشکل از عناصری مثل کربن سیلیسیم منگنه گوگرد فسفر و مس است که در ۴ استاندارد ساخته می‌شود استاندارد در واقع همان گرید یا درجه فولاد است و در این مورد چهار استاندارد گفته شده تنها در مقدار عنصر کربن با هم تفاوت دارند. عنصر کربن بسیار مهم است و کم و زیاد شدن آن بر ویژگی های فنی محصول تأثیر زیادی می گذارد و هر چه مقداری کربن کمتر باشد جوش پذیری فولاد بالا تر می شود و هر چه مقدار کربن بیشتر شود انجام عملیات حرارتی نیز بهتر خواهد بود.

گرید ها و در واقع استانداردهای ورق آلیاژی A283 به ترتیب A283_Gr A، A283_Gr B، A283_Gr C، A283_Gr D نامیده می شوند.

استاندارد ورق A283 کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر مس تنش تسلیم ksi استحکام کشش ksi
A 0.14% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 24 45-60
B 0.17% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 27 50-65
C 0.24% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 30 55-75
D 0.27% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 33 60-80

ویژگی های فنی ورق بر اساس واحد ksi می باشد. شما می توانید برای تبدیل این واحد به پاسکال و مگاپاسکال در اینترنت جستجو نمایید.

در منطقه خاورمیانه گرید نوع سوم رایج‌تر است و کاربرد بیشتری دارد به همین دلیل تولید آن نیز بیشتر از سایر گروه ها می باشد از ویژگی های مهم آن خاصیت ماشین‌کاری و جوشکاری و شکل پذیری مناسب است. ورق آلیاژی A283_Gr C معمولاً در ابعاد ۱۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ میلی متر ساخته می شود در واقع این اندازه عرض ورق به صورت رول و کویل می باشد همان‌طور که می دانید ورق فولادی در خانه به صورت رول و یا به صورت شیت یا برش خورده تولید و عرضه می‌شود و ورق های با ضخامت بالا فقط به صورت برش خورده و ورق های با ضخامت پایین هم به صورت برش خورده و هم به صورت رول به بازار عرضه می‌شوند. ضخامت معمول برای پرکاربرد این ورق بین ۵ تا ۷۰ میلی‌متر می باشد کاربرد اصلی آن در ساخت و ساختمان سازی صنایع نفت و گاز انبارهای مواد پتروشیمی مخازن و لوله ها استوانه ها ساخت انواع تیر هاش تیر ورق پل‌سازی راهسازی ساخت ستون نگهدارنده برای سازه های فلزی سنگین برای ساخت انواع جرثقیل و در کل جرثقیل های تلسکوپی و سقفی استفاده می شود. ورق مخزنی A283 یک محصول مهم و پرکاربرد در صنایع محسوب می شود و تولید کنندگان اندکی آن را می سازند. در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه اکسین اهواز و کارخانه فولاد کاویان تولید کنندگان معتبر و اصلی ورق آلیاژی A283 هستند همچنین این محصول از طریق واردات نیز تأمین می شود واردات آن از کشورهایی مثل چین کره اوکراین آلمان روسیه هند و بلژیک انجام می شود.

قیمت ورق گرم 

قیمت ورق کربن در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق st52 ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق st37 ورق st 37 قیمت ورق st37 اصفهان ورق st37 2 ورق a283 چیست قیمت ورق گالوانیزه شیروانی در وب سایت آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق شیروانی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه برای کابینت قیمت ورق رنگی ورق st52 کاویان قیمت ورق کربن  در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت ورق st37 قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق کاویان st52 ورق st37 2 قیمت ورق سیاه تبریز نمودار قیمت ورق سیاه قیمت آهن کیلویی قیمت روز میلگرد آهن رسان در بازار قیمت قوطی آهن قیمت آهن فایکو آهن قیمت آهن اهواز قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت پروفیل در کانال تلگرام آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

قیمت ورق A283

معمولاً محصولات فلزی  و مقاطع فولادی در بازار آهن آلات بر اساس وزن خرید و فروش می‌شوند قیمت این محصولات به خصوص اخیراً تحت تأثیر نوسانات شدید قرار گرفته است نوسان قیمت ورق آلیاژی A283 ناشی از نوسان قیمت نفت نوسان در قیمت دلار نوسان قیمت مواد اولیه قراضه آهن مواد پتروشیمی نه حمل و نقل تغییر قیمت حامل‌های انرژی و شرایط سیاسی منطقه‌ای و جهانی مهم شرایط آب و هوایی و فصل میزان تقاضا در بازار می باشد. شما می توانید برای استعلام قیمت خوری مقاطع فولادی همچون ورق مخزنی ورق دریایی ورق هاردوکس و ضد سایش با من تماس بگیرید تا زمان دریافت مشاوره لازم در خصوص روش و کاربرد انواع مقاطع فولادی بهترین محصولات را با مناسب‌ترین قیمت ها به دست آورید.