آشنایی با ناودانی و انواع آن

ناودانی‌ها یکی از ابزارهای بسیار مهم هستند که می‌توانند در مکان‌های مختلفی کاربرد داشته باشند این محصول‌ها دارای ظاهری با سطح مقطع یو شکل هستند. این پروفیل‌ها دارای زاویه‌های مایل دارند و  دارای دو بال عمودی هستند که بر سطح آن قرارگرفته است. این محصول که از متر یال فولاد ساخته شدند می‌توانند به دو نوع متفاوت ساخت شوند اما همه آن‌ها دارای متر یال فولاد هستند. فولاد یک آلیاژ فلزی است که از ترکیب آهن به همراه کربن به دست می‌آید.کربن بااینکه نافلز است اما زمانی که در کنار آهن و ترکیب با این فلز قرار می‌گیرد می‌تواند به آلیاژ فولاد قابلیت مهم استحکام بدهد همه فلزها ویژگی استقامت و محکم بودن را دارا هستند آهن نیز یکی از فلزی‌های است که دو ویژگی مهم استقامت و مقاومت را دارد اما زمانی که درباره مقدارهای مشخصی در ترکیب با نافلز کربن قرار می‌گیرد این ویژگی استقامت آن بیشتر می‌شود. نافلز کربن در عین اینکه به فولاد ویژگی استقامت می‌دهند می‌تواند ویژگی انعطاف‌پذیری را نیز بدهند. فولاد برای ساخت این محصول به کار می‌رود که مهم‌ترین خصوصیت که آن این است که می‌تواند استحکام و مقاومت زیادی داشته باشد این ویژگی که فولاد دارد برای ساخت این محصول‌ها بسیار مهم است در ادامه درباره این موضوع بیشتر توضیح می‌دهیم.

قیمت ناودانی

مزیت فولاد برای ساخت این محصول

همان‌طور که گفته شد فولاد یکی از آلیاژهای فلزی است که از آن برای ساخت این محصول‌ها استفاده می‌شود. فولاد به دلیل موادی که در ترکیب‌های خود دارد برای ساخت این محصول به کار می‌رود. آلیاژ فولاد خاصیت مهم استحکام را دارد و به دلیل کاربردهایی که این محصول دارد باید حتماً استحکام داشته باشند و بتوانند وزن زیاد و بار زیادی را تحمل کنند. جالب است بدانید اگر این محصول از جنس و شکلی به‌غیراز فولاد ساخته می‌شدند نمی‌توانستند استحکام لازم را داشته باشند. حتی آهن نیز نمی‌تواند برای ساخت این محصول‌ها استفاده شود زیرا فولاد از آهن مقاوم‌تر و مستحکم‌تر است.

انواع ناودانی آهن رسان

این محصول‌ها یکی از ابزارهایی هستند که در مکان‌های مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند این محصول به دلیل کاربردهای مختلفی که دارند در انواع متفاوتی ساخته می‌شوند. اگر این محصول در انواع متفاوتی و مختلف ساخته نمی‌شدند کاربردهای آن‌ها بسیار محدود می‌شود. اما سازندگان پروفیل‌ها آن‌ها را در انواع بسیار متفاوت ساختند که می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد در ادامه درباره انواع این محصول‌ها توضیح می‌دهیم.

انواع این محصول‌ها ازنظر نحوه ساخت

متریال پروفیل‌ها از فولاد است اما همه آن‌ها به این شکل مشترک ساخته نشدند بلکه برای شیوه ساخت روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های که شرکت‌های مختلف برای ساخت این پروفیل‌ها استفاده می‌کنند نوع فابریک است. فابریک همان‌طور که از اسمش پیدا است از ابتدا شکل مشخص خودش را می‌گیرد. فابریک دارای قالب‌های مشخصی هستند که فولاد آن را می‌سازد. یکی دیگر از شیوه‌های ساخت که پروفیل‌ها دارند این است که به شیوه پرسی ساخته می‌شوند. پروفیل پرسی برخلاف فابریک از خط تولید با شکل ثابت و غیرقابل بیرون نمی‌آیند بلکه این پروفیل‌ها با پرس شکل موردنظر که برای آن‌ها طراحی‌شده است را می‌گیرد و سپس شکل آن‌ها ثابت می‌شود و می‌تواند از آن‌ها استفاده کرد. پروفیل‌های پرسی یک نوع دارند اما این محصول‌های فابریک به دو نوع متفاوت تقسیم می‌شوند که به آن نورد گرم و نورد سرد گفته می‌شود.

اما به‌غیراز این مورد که گفته شد این محصول‌ها ازنظر شکل‌های که دارند نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند درد ادامه درباره شکل‌های مختلفی که این محصول‌ها دارند توضیح می‌دهیم.

ناودانی ساده آهن رسان

یکی از مدل‌های که این محصول‌های دارد این محصول‌های ساده است این مدل از این محصول‌ها همان‌طور که از اسمشان پیدا است ظاهر ایی ساده دارند و یکی از انواع این محصول‌ها هستند این محصول‌های ساده این محصول‌های ساختمانی یا صنعتی می‌توانند باشند که از ورق گرم ساخته می‌شوند. البته ممکن است این محصول‌های ساده به دلیل‌های مختلف و کاربرد و نیازی که هست به‌صورت گرم یا سرو گالوانیزه شوند.

ناودانی ساده در سایزها و اندازه‌های مختلفی ساخته شدند این این محصول‌ها در اندازه‌های 8،10،12،14،16 ساخته توسط تولیدکننده‌ها ساخته می‌شوند ارتفاع ناودانی‌ها می‌تواند از 3 سانتی‌متر باشد که برای مکان‌های استفاده می‌شود که به ارتفاع کمی از این این محصول‌ها نیاز است اما بعضی دیگر از این محصول‌ها می‌توانند ارتفاع تا حدود 40 سانتی‌متر نیز داشته باشند. که این ارتفاع از این محصول‌ها برای ساخت سازه‌های پل‌های باربر استفاده نمی‌شود زیرا این پل‌ها باید بتوانند تحمل وزن زیاد و بارهای سنگین را داشته باشند. اما به‌غیراز ناودانی‌های ساده این محصول‌های دیگر نیز وجود دارد در ادامه درباره شکل دیگری این این محصول‌ها توضیح می‌دهیم.

ناودانی مشبک

نوع دیگری از پروفیل‌ها، پروفیل‌های مشبک هستند همان‌طور که از اسمشان پیدا است طاهر مشبک دارند و دارای وزن کمتری هستند مشبک به نحوی ساخته شدند که می‌توان در آن‌ها برای مکان‌های استفاده کرد که وزن و بار کمتری را باید تحمل کنند. پروفیل‌های مشبک از ورق گرم گالوانیزه ساخته می‌شود که می‌تواند به‌صورت سرد یا گرم باشد. پروفیل‌های مشبک برای این ساخته شدند که بتوان به‌جای پروفیل‌های ساده در مکان‌های که برای ساخت آن‌ها موردنیاز است استفاده شود به‌عنوان‌مثال یکی از مکان‌های و استفاده‌هایی که مشبک دارند این است که می‌توان برای ساخت قفسه‌های فولادی از آن‌ها استفاده کرد همچنین برای ساخت ساختمان‌های سبک فولادی استفاده می‌شود زیرا این پروفیل‌ها برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که بار کمتری تحمل کنند.

قیمت ناودانی

کاربرد ناودانی‌ها

این محصول بر اساس کاربردی که در صنعت و ساختمان دارد به دو دسته تقسیم می‌شود زیرا پروفیل‌های مورد نیاز در هرکدام از این کاربردها کاملاً متفاوت است. پروفیل‌های صنعتی می‌توانند برای ساخت ماشین‌آلات و تشکیلات دریای در استفاده‌های صنعتی ساخته شوند اما پروفیل‌ها دیگری که می‌توانند برای ساخت‌وساز ساختمان‌ها، پل‌ها و یا چارچوب‌های مختلف مورداستفاده قرار بگیرد.

ناودانی ازنظر اندازه

یکی دیگر از مدل‌ها این است که می‌توانند ازنظر اندازه مختلف باشند زیرا پروفیل‌ها در شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند و در نتیجه در متراژهای متفاوتی ساخته می‌شوند که بتوانند برای مکان‌های متنوع استفاده شوند البته این نکته به این منظور نیست که پروفیل‌ها در هراندازه‌ای ساخته می‌شوند بلکه در کل اندازه‌های استانداردی وجود دارد که باید را بر اساس آن‌ها ساخت. به همین جهت اندازه‌های استاندارد و معیاری وجود دارد تا پروفیل‌ها بر اساس آن‌ها ساخته شوند تا بتوان برای ساخت سازه‌های و یا ماشین‌آلات مختلف مانند بدنه کامیون‌ها از این نبشی‌ها استفاده کرد.

ناودانی

انواع ناودانی فولادی  در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irناودانی یا unpچیست انواع ناودانی صنعتی انواع ناودانی آلومینیوم نیمرخ ناودانی آهن ناودانی ناودانی منقط جدول ناودانی ایرانی upa انواع ناودانی سبک ناودانی ۲ کاربرد ناودانی قیمت ناودانی قیمت ناودان گالوانیزه مشخصات ناودانی کاربرد ناودانی در کانال محصولات آهن رسان در ساختمان  انواع ناودانی سایز انواع ناودانی کاربرد ناودانی قیمت ناودانی اصفهان ناودانی یا unp ابعاد ناودانی انواع ناودانی فولادی ناودانی چیست شماره تلفن اهن الات اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه لیست آهن فروش اصفهان در واتساپ قیمت گذاری آهن رسان انواع ناودانی سبک سایز انواع ناودانی قیمت انواع ناودانی اصفهان آهن انواع ناودانی انواع ناودانی سبک سایز انواع ناودانی قیمت پروفیل کاربرد ناودانی قیمت آهن در مشهد قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اصفهان در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

قیمت ناودانی‌ها

از آن جای که این محصول‌های مختلفی وجود ازنظر اندازه و شکل ظاهری که دارند انواع مختلفی دارد به همین دلیل دارای قیمت‌های مختلفی نیز هستند. یکی از مهم‌ترین برگ خریدهای که قیمت نهایی و یا تمام‌شده را می‌سازد وزن این این محصول‌ها است وزن پروفیل‌ها برحسب کیلوگرم محاسبه می‌شود. کیلوگرم معیار استاندارد برای محاسبه وزن پروفیل‌ها است همچنین که این محصول وزن مختلفی دارند و دارای طول‌های مختلف باقیمت‌های متفاوتی از هم هستند. پروفیل‌ها معمولاً در دو اندازه 6 متری و یا دوازده متری به فروش می‌رسند.