روش های وصله میلگرد

روش های وصله میلگرد

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

نوع اتصال تقویتی ارائه انواع مختلف تکه های تقویتی روش های وصله میلگرد برای قطعات بتونی آرمه ، میلگردها به یکی از چهار روش پیوند داده می شوند: روکش ، جوش ، ماشینکاری و پشتیبانی شده. متداول ترین وصله تقویت شده ، اجرای یک تکه غلاف فقط در میله های تقویت کننده با قطر 36 میلی متر یا کمتر مجاز است.

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

اما ، استفاده از این نوع پچ ، مصرف لوازم جانبی داخل ساختمان را حدود 20٪ افزایش می دهد. هزینه و زمان زیاد ، نیاز به نیروی کار ماهر و شرایط مناسب آب و هوایی همچنین استفاده از لکه های جوشکاری در ساختمان ها را محدود می کند. در مرحله بعدی انواع اتصالات مکانیکی اتصالات را معرفی می کنیم.

ورق گالوانیزه کاشان ۰.۹ میل ۱۰۰۰ رول

نوع اتصال تقویتی

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

نوارها باید به دلیل محدود بودن طول آرماتور و سایر دلایل کارآیی که باعث ایجاد تنش یا فشار پایدار بر روی دو تقویت کننده مجاور می شوند ، به یکدیگر چسبانده شوند. روش های وصله میلگرد آرماتور باید با جزئیات و دقت لازم انجام شود و مقررات تصریح می كنند كه لك های تقویتی باید همانطور كه ​​در نقشه های طراحی و مشخصات فنی ارائه شده است ساخته شوند.

قیمت ورق سیاه آهن

در اینجا چهار نوع اتصالات تقویتی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند آمده است.

قیمت ورق و جداول استاندارد

انواع اتصالات تقویت کننده در زیر توضیح داده شده است.

نوع گچ تقویت شده

تیرهای فولادی ضد زنگ برای مرکز فضایی

1- اتصال مکانیکی اتصالات

اگر شرایط مناسب باشد و محدودیت های مقررات رعایت شود ، استفاده از لکه پوش متداول ترین روش پچ کردن است ، روش های وصله میلگرد اما اگر بنا به دلایلی نمی توان از یک پوشش استفاده کرد ، یک پچ مکانیکی توصیه می شود. هر نوع پچ مکانیکی از نظر آزمایش شده است:

پیکربندی روش اجرای الزامات تأیید استفاده از لکه های مکانیکی ممکن است در موارد زیر ضروری یا مناسب باشد:

1- مقررات اجازه استفاده از لکه های سقفی روی اتصالات قطر بزرگ را نمی دهد.

ترازوی اکسید

2- فاصله بین میله ها برای استفاده از نوار سقف خیلی کم است. روش های وصله میلگرد  این مشکل معمولاً در اعضا مانند ستون هایی رخ می دهد که تحت تأثیر نیروهای زیاد قرار دارند و به مقدار زیادی تقویت نیاز دارند.

الزامات مقررات مربوط به گچ روکش 3 کشش باعث افزایش طول پچ می شود که این امر در مورد تقویت قطر بزرگ یا تقویت چسب کم اعمال می شود. در این حالت ممکن است استفاده از لکه مکانیکی مناسب تر باشد.

الیاف های سرامیکی

4- محل وصله باید بخشی از سازه باشد که در شرایطی که مقررات از نوار پوشش استفاده نمی شود.

نوار انتظار موجود برای استفاده از پوشش به اندازه کافی طولانی نیست. اگر طول میله هوا بیش از 305 میلی متر است ، می توانید از لکه مکانیکی استفاده کنید. اگر از پچ مکانیکی استفاده شود ، طرح ممکن است به دلیل محدودیت در کارکرد تجهیزات یا روش اجرای آن تحت تأثیر قرار گیرد. بعضی از آنها … هستند:

فاصله و پوشش مناسب

بخش 1.2.2 از ACI 318 حداقل فاصله مورد نیاز بین صفحات تقویت شده برای استفاده از نوار پوشش را نشان می دهد. مقررات ACI 439 حداقل فاصله بین باتری های میلگرد را بر اساس نوع پچ مکانیکی تعیین می کند. این آیین نامه حداقل فاصله را بر اساس نوع وصله و تجهیزات مورد نیاز برای انجام پچ تعیین می کند. روش های وصله میلگرد در آیین نامه همچنین آمده است که نصب زیگزاگهای وصله ای می تواند به ایجاد فاصله مورد نیاز برای اجرای کار کمک کند ،

نقش آهن در صنایع مختلف

اما این که زیگاگهای پچ در حال اجرا روی سختی طولی و انعطاف پذیری لازم برای پچ تأثیر نمی گذارد. روش های وصله میلگرد از آنجا که بیشتر لک های مکانیکی از قطر سفت کننده های طولی بزرگتر هستند ، شما باید به جای لکه با قطر بیرونی لکه ، مقدار مورد نیاز از پوشش بتونی را بررسی کنید. اگر براکت را روی پچ مکانیکی قرار می دهید ، به دلیل اختلاف قطر بین آرماتور وصله شده و لکه ، باید میزان پوشش بتونی را به جای پچ بررسی کنید ، اما اگر براکت در داخل یا نزدیکی پچ قرار دارد ، پوشش و بتن را بررسی کنید. نه آماده سازی پایان اتصالات

بسته به نوع پچ مکانیکی ، ممکن است شرایط و فعالیتهای خاصی برای تهیه انتهای آرماتور لازم باشد. به عنوان مثال ، در تاجهای وصله شده مکانیکی ، می بایست انتهای اتصالات را جوش دهید. تراز اتصالات اتصالی در همه قطعات مکانیکی دارای اهمیت است.

اتصالات روکش دار

آشنایی با آهن و قیمت آن ها

تقویت بتن آرمه را می توان با اپوکسی یا روی پوشش داد تا از خوردگی جلوگیری کند. تکه های مکانیکی مورد استفاده برای اتصالات روکش دار به همان روش وصله های مکانیکی برای اتصالات بدون پوشش نصب می شوند ، اما بسته به نوع وصله در اجرا ممکن است لازم باشد که روکش نوار را به اندازه پچ بردارید.