لوله ERW یا جوش مقاومت الکتریکی

در این مقاله به لوله های ERW می پردازیم و ابتدا تعریفی از آن می کنیم که لوله ERW چیست ؟با استفاده از سیم پیچ های فولادی تولید می شوند:

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

سیم پیچ ابتدا نورد می شود ، سپس صاف می شود ، برش داده می شود و در نهایت با اتصال الکتریکی دو اندام آن به شکل لوله در می آید.

ورق گالوانیزه روی اندود کاوه ۰.۳ میل ۱۰۰۰رول

لوله ERW چیست؟

لوله های ERW در اندازه های بین 1/2 تا 20 اینچ ، در فولاد کربنی (ASTM A53 رایج ترین مشخصات) و فولاد ضد زنگ (ASTM A312) است. از نظر ابعاد ، ASME B36.10 و ASME B36.19 مشخصات اصلی مرجع هستند (API 5L برای لوله های جوش داده شده خط ERW).

قیمت تیرآهن 14 در مشهد

نمودارهای ابعادی ASME و API ترکیبی از اندازه اسمی لوله و ضخامت دیواره (که به عنوان “برنامه” تعیین شده است) را نشان می دهد و وزن لوله ERW را بر حسب کیلوگرم (یا پوند) نشان می دهد. شناخت انواع لوله و قیمت آن در بازار

در چند سال گذشته ، لوله های ERW به دلیل فن آوری های مدرن جوشکاری که توسط تولید کنندگان لوله های ERW به کار گرفته شده اند (به عنوان مثال HFI و HFW ، جوشکاری با فرکانس بالا) ، از نظر قیمت و عملکرد به یک گزینه کارآمد برای لوله های بدون درز تبدیل شده اند. این پیشرفت ها در فناوری های جوشکاری ، به مرور زمان ، برتری فنی لوله های بدون درز در مقابل لوله های ERW را کاهش داده است ،

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

و آنها را حداقل در بعضی از کاربردها (فشار و دما پایین / متوسط) قابل تعویض می کند. مسلماً ، لوله های بدون درز همیشه از مقاومت مکانیکی برتر ذرات صفحات فولادی در مقابل سیم پیچ ها و صفحات بهره مند می شوند. لوله ERW چیست؟

فرآیند تولید لوله های ERW

لوله های ERW با شروع از سیم پیچ های فولادی تولید می شوند که در ابتدا همانند تصویر زیر بدون سیم پیچ ، برش ، پردازش ، جوشکاری و آزمایش می شوند.

قیمت ورق سیاه آهن

متداول ترین روش جوشکاری که برای لوله های نفت و گاز استفاده می شود اصطلاحاً “فناوری القایی با فرکانس بالا” (ERW-HFI) است که شامل استفاده از جریان القایی در سطح خارجی لوله است که می تواند یک درز محکم ایجاد کند. جوش داده و دو طرف سیم پیچ فولادی را بسیار محکم بهم متصل کنید. فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت میلگرد

فرآیند تولید لوله های فولادی ERW (کانال یوتیوب Tenaris) یک لوله LSAW (“جوشکاری قوس غوطه ور”) با برش ، خمش و جوشکاری صفحات فولادی تولید می شود (فرایند JCOE). لوله های LSAW با لوله های یکپارچه و ERW در محدوده اندازه 16 تا 24 اینچ رقابت می کنند اما گزینه های “لازم” برای خطوط لوله بیش از 24 اینچ هستند (زیرا 24 اینچ حداکثر اندازه برای لوله های بدون درز تجاری است). دو نوع اصلی لوله های LSAW طولی (با یک جوش درز مستقیم یا دوتایی مستقیم ، DSAW) و نوع مارپیچ (به نام لوله های HSAW ، SSAW یا SAWL) هستند.

تیرهای فولادی ضد زنگ برای مرکز فضایی

بنابراین ، تفاوت بین DSAW در مقابل LSAW این است که لوله های DSAW دارای یک جوش درز در داخل و خارج لوله هستند ، در حالی که لوله های LSAW دارای یک جوش تک درز در سطح خارجی هستند. تفاوت بین لوله های LSAW و ERW این است که لوله های LSAW با استفاده از صفحات فولادی تولید می شوند ، لوله های ERW از سیم پیچ های فولادی تولید می شوند.لوله ERW چیست؟

لوله های جوش داده شده LSAW

در صنعت نفت و گاز ، لوله های با قطر بزرگ API 5L LSAW برای انتقال موثر هیدروکربن ها در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های جوش مارپیچی HSAW / SSAW برای موارد غیر بحرانی ، به عنوان انتقال و توزیع آب (نه برای نفت و گاز) استفاده می شود.

مزایا و معایب سیستم ورق بام فلزی

لوله های LSAW با فرآیند به اصطلاح JCOE ساخته می شوند و از صفحات فولادی شروع می شوند که در زیر نشان داده شده است. لوله های LSAW جوش داده شده اند . قیمت نبشی

آیا برای پروژه خود از ERW یا لوله های بدون درز استفاده می کنم؟” بارها و بارها بالا می آید. هر یک از این دو مزایا و معایب مختلفی دارند که باید در مورد تصمیم گیری مناسب تأمل کرد:لوله ERW چیست؟

موارد مثبت و منفی لوله های بی سیم

لوله های بدون درز از یک بلوک فولادی جامد ساخته می شوند و هیچ درز جوش ندارند ، که ممکن است یک منطقه ضعیف را نشان دهد (در معرض خوردگی ، فرسایش و شکست کلی)لوله های بدون درز ، از نظر گرد و بیضی شکل ، در مقایسه با لوله های جوش خورده ، شکل های قابل پیش بینی و دقیق تری دارند.لوله ERW چیست؟

به روزرسانی قیمت ورق st52

عیب اصلی لوله های بدون درز این است که هزینه آنها در هر تن بالاتر از هزینه لوله های ERW در همان اندازه و درجه است (لوله های بدون درز در مقابل ERW در محدوده 2 تا 20 اینچ رقابت می کنند) .ممکن است زمان تحویل بیشتر باشد ، زیرا تعداد لوله های بدون درز کمتر از لوله های جوش داده شده وجود دارد (موانع ورود پایین تر برای لوله های جوش داده شده در مقابل لوله های بدون درز لوله های بدون درز ممکن است ضخامت دیواره متناقضی در طول خود داشته باشند ، در واقع تحمل عمومی +/- 12.5٪ است.