صنعت آهن و فولاد مشکلات محیطی

صنعت فولاد یک صنعت ضروری:

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

صنعت فولاد و فولاد صنایع فولاد یکی از صنایع ضروری برای توسعه هر جامعه‌ای است . در واقع , این واقعا ً پایه صنایعی است که بدون صنعت فولاد ساخته نشده اند . انقلاب صنعتی اروپا در ابتدای این قرن در واقع در این صنعت بنیان گذاشته شد .

تاریخچه میخ ها

سه مسیر اصلی برای دستیابی به محصولات فولادی تکمیل‌شده وجود دارد : 1 ) تولید فولاد یکپارچه , ( 2 ) پردازش ثانویه , و ( 3 ) کاهش مستقیم . تولید فولاد یکپارچه شامل تبدیل زغال‌سنگ به کک در کوره‌ها است در حالی که سنگ‌آهن قبل از تغذیه در کوره انفجار sintered یا belletized است . سنگ معدن در کوره انفجار برای به دست آوردن فلز داغ حاوی حدود ۴ % کربن و مقادیر کم عناصر آلیاژی کاهش می‌یابد . سپس فلز داغ به فولاد در کوره اکسیژن اولیه تبدیل می‌شود ( BOF ) .

قیمت تیرآهن نیم پهن در تهران

سپس , به طور مداوم برای به دست آوردن محصولات نیمه‌تمام , مانند blooms , میله‌ها و یا slabs , به طور مداوم به دست می‌آید . این محصولات نیمه‌تمام به شکل‌های تکمیل‌شده میله‌ها , ورق , راه‌آهن , H و یا من تحویل داده می‌شوند .صنعت آهن و فولاد مشکلات محیطی

ورق گالوانیزه روی اندود کاوه ۰.۴۵ میل ۱۰۰۰رول

قیمت پروفیل

پردازش ثانویه ، که اغلب minimills نامیده می‌شود، با قراضه فولادی شروع می‌شود که در کوره قوس الکتریکی ذوب می‌شود ( EAF ) . فولاد ذوب‌شده تولید شده احتمالا ً در یک ملاقه بزرگ تصفیه می‌شود و سپس به طور مداوم در یک عملیات چرخشی به پایان می‌رسد . در اصل ، minimills تنها محصولات درجه پایین ، به خصوص میله‌های تقویتی را ارایه کرد . اما اخیرا ً آن‌ها توانسته یک بخش رو به رشد از بازار فولاد را ثبت کنند .

آشنایی با آهن و قیمت آن ها

روش جایگزین تولید فولاد :

ترازوی اکسید

در این روش تولید با گلوله‌های آهن با عیار بالا شروع می‌شود که با گاز طبیعی به قرص‌های اسفنجی کاهش می‌یابد . سپس قرص‌های آهن اسفنج وارد کوره قوس الکتریکی می‌شوند . فولاد منتج به طور مداوم در شکل نهایی قرار داده می‌شود و شکل می‌گیرد .مشکل ضایعات جامد تولید شده از صنعت آهن و فولاد نه تنها مانع استفاده از میلیون متر مربع زمین برای اهداف مفیدتر بلکه آلوده کردن آن می‌شود . بسیاری از این مواد زاید حاوی برخی فلزات سنگین از جمله باریم ، تیتانیوم ، و سرب هستند . هم چنین مشهور است که مواد سمی تمایل به تمرکز در سرباره دارند.

صنعت آهن و فولاد مشکلات محیطی

سلامت مواد سنگین و مواد سمی به خوبی شناخته شده‌است . براساس سطوح غلظت ، برخی slags ممکن است به عنوان مواد زاید خطرناک طبقه‌بندی شوند . علاوه بر این ، آب پایه مستعد مشکلات جدی آلودگی ناشی از لیچینگ احتمالی این مواد زاید است . این بخش انواع مختلف مواد زاید جامد تولید شده از صنعت آهن و فولاد و مشکلات محیطی مرتبط را توصیف می‌کند . تکنیک‌های مختلف مدیریت این مواد زاید با تمرکز بر استفاده از سرباره و غبار در کاربردهای مهندسی عمران ارایه شده‌است . نتایج آزمون بسیاری از تلاش‌های تحقیقاتی در این زمینه بصورت خلاصه ارائه شده‌است . علاوه بر این ، ایده‌های متعددی برای کاهش اثرات زیست‌محیطی این مشکل پیشنهاد شده‌است.

قیمت نبشی

پیشرفت‌های اخیر در صنعت آهن و فولاد:

فرآیند HIsarna همانطور که صنعت فولاد بزرگ‌ترین عامل انتشار CO2 است , تلاش‌های زیادی به توسعه فن‌آوری‌های تاثیر CO2 های پایین اختصاص‌داده شده‌است .

قیمت ورق سیاه آهن

کنسرسیومی متشکل از ۴۸ شرکت اروپایی و سازمان‌هایی از ۱۵ کشور اروپایی در سال ۲۰۰۴ برای عهده‌دار شدن برنامه تولید فولاد carbon کربن ( ULCOS ) تشکیل شدند . فرآیند کاهش smelting ( ” ) از HIsmelt و ” sarna ” از فرآیند کاهش آهن سلتیک ( isarna ) یکی از روش‌های پردازش متفاوت است . این ادغام یک کوره مبدل cyclone ( CCF ) و دریچه کاهش بوی بو ( SRV ) است , همانطور که در شکل ۲.۳۱ a نشان‌داده شده‌است . این فرآیند اساسا ً یک فرآیند دو مرحله‌ای است که شامل یک سیکلون می‌شود, که در آن سنگ دانه ریز prereduced و ذوب می‌شود ,

تفاوت فولاد نورد گرم و فولاد نورد سرد 

و یک رآکتور آبی است که در آن سنگ معدن در نهایت کاهش می‌یابد . گرمایی که توسط degassing تولید می‌شود در رآکتور بکار می‌رود . برخلاف فرآیند سنتی HIsmelt , گرماکافت زغال‌سنگ در خارج از فرآیند در یک رآکتور رخ می‌دهد . ذغال‌سنگ با سرعت بالا همراه با یک گاز حامل مثل نیتروژن در حمام تزریق می‌شود . نقش زغال‌سنگ ذوب شدن کربن به فلز و جایگزینی کربن حل‌شده در یک مرحله ذوب است . دمای حمام فلزی به ۱۴۰۰ – ۱۴۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد زمانی که کربن حل‌شده در حدود ۴.۰ % است .

آشنایی با ناودانی و انواع آن

یک کارخانه HIsarna آزمایشی ( شکل ۲.۳۱ b ) با ظرفیت اسمی ۶۰.۰۰۰ خانوار در سال ۲۰۱۰ در IJmuiden , هلند ( meijer و همکاران , 2011 ) ساخته شد . همچنین آهن داغ مایع را مستقیما ً از سنگ‌آهن و زغال‌سنگ تولید می‌کند و نیاز به تولید زغال‌سنگ یا کوکائین را از بین می‌برد . این فولاد به طور قابل‌توجهی کربن کمتری نسبت به BFs معمولی دارد در نتیجه تولید کربن دی‌اکسید را کاهش می‌دهد.صنعت آهن و فولاد مشکلات محیطی